اخبار > بهره برداری از سامانه یکپارچه دانشگاهی مروارید

 


  چاپ        ارسال به دوست

سامانه یکپارچه دانشگاهی مروارید
بهره برداری از سامانه یکپارچه دانشگاهی مروارید

بهره برداری از سامانه یکپارچه دانشگاهی مروارید

 

 

طی سال‌های اخیر، دانشجویان جهت استفاده از سامانه آموزشی، به سامانه ناد و برای ثبت درخواست‌های خود به سامانه SRM مراجعه می‌کردند و هر کدام از این سامانه‌ها متعلق به یک شرکت جداگانه ای بودند. طی بررسی‌های یک سال اخیر که توسط واحدهای مختلف دانشگاه صورت گرفت، تصمیم بر این شد تا یک سامانه یکپارچه که قابلیت هم افزایی بین بخش‌های مختلف را داشته و امور گوناگون دانشجویان و همکاران را تسهیل و تسریع می‌کند جایگزین سامانه‌های قبلی شود.

هم چنین طی این مهاجرت، امکانات و زیرسیستم‌های دیگری چون مدیریت اساتید حق التدریس، آزمون جامع، مدیریت تحصیلات تکمیلی و پایان نامه نیز که قبلا وجود نداشتند قابل بهره برداری خواهند بود. یک امکان جدید دیگر که به زودی پیاده خواهد شد، عدم نیاز به وارد کردن چند باره اطلاعات حساب کاربری جهت ورود به سامانه‌های مختلف خواهد بود. با پیاده سازی این امکان، هر دانشجو با یک بار وارد کردن اطلاعات حساب کاربری و ورود به سامانه یکپارچه مروارید، می‌تواند بین امکانات آموزشی، مدیریت درخواست‌ها، سامانه تغذیه، مودل و کلاس‌های برخط و ... بدون وارد کردن مجدد اطلاعات حساب کاربری جابجا شود.

لازم به ذکر است اطلاعات فردی و آموزشی دانشجویان از سامانه ناد به سامانه مروارید منتقل شده است. هم چنین بعد از این، دانشجویان محترم می‌بایست درخواست‌های خود را به جای ثبت در سامانه SRM، در سامانه مروارید ثبت کنند. البته برای مشاهده درخواست‌های قبلی می‌توانید به سامانه SRM مراجعه نمایید. بدیهی است که سامانه قدیمی مدیریت درخواست‌ها بعد از گذشت مدتی به طور کامل از دسترس خارج خواهد شد. ان شاءالله بعد از بهره برداری کامل از سامانه، افزایش فرایندها در بخش درخواست‌های دانشجویی و بهینه کردن درخواست‌های فعلی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

فایل‌های راهنما نیز به طرق مختلف در اختیار دانشجویان گرامی و اساتید ارجمند قرار گرفته است. تسریع در یادگیری امکانات سامانه جدید و یاری همراه با سعه صدر تمامی ذینفعان گرامی این پروژه می‌تواند ما را در استقرار و بهره برداری بهینه یاری نماید.

 

آدرس سامانه یکپارچه مروارید: https://ems.qhu.ac.ir

لینک فایل راهنما: https://qhu.ac.ir/uploads/MorvaridStuHelp.pdf

 

با آرزوی توفیق روزافزون

مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه قرآن و حدیث

 


١٢:٠٠ - دوشنبه ١٣ شهريور ١٤٠٢    /    عدد : ٢٨٦٣    /    تعداد نمایش : ٥٣٩٠خروج