اخبار > حذف و اضافه دروس در نیم‌سال دوم تحصیلی 1402-1401

 


  چاپ        ارسال به دوست

حذف و اضافه دروس در نیم‌سال دوم تحصیلی 1402-1401

New Page 1

 

 

 

 

 

 

باسمه‌تعالی

با سلام و عرض ادب؛

 به استحضار دانشجویان می‌رساند بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال دوم تحصیلی 1402-1401 (ترم 4012) از ساعت 10 صبح روز یکشنبه 7 اسفند ماه تا ساعت 24 روز دوشنبه 8 اسفندماه می‌باشد.

نکات مهم

 1. حذف و اضافه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. دروس ارائه شده براساس درخواست های دانشجویان و بررسی شرایط آموزشی ایشان و مساعدت حداکثری مسئولین است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ضرورت در بازۀ حذف و اضافه می‌توانند از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست حذف یا اضافه دروس را ارسال کنند تا توسط کارشناس رشته بررسی شود.

 2. دروس ارائه شده در بخش‌های مختلف دانشگاه (تهران/ قم/ اصفهان/ مشهد/ مرکز آموزش الکترونیکی) دارای محدودیت در ظرفیت کلاس هستند. بدیهی است در این شرایط اولویت انتخاب درس با دانشجویانی است که زودتر اقدام به انتخاب واحد کنند لذا دانشجویانی که درخواست ارائه درس ارسال کردند می‌بایست در لحظات ابتدایی شروع بازه حذف و اضافه اقدام کنند تا با مشکل تکمیل شده ظرفیت کلاس مواجه نشوند.

 3. دانشجویان کارشناسی ورودی بهمن 1401 مجاز به انجام حذف و اضافه نیستند.

 4. مطابق آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی، هر دانشجو می تواند در بازۀ حذف و اضافه، حداکثر دو درس از دروس انتخابی خود را با رعایت نکات آموزشی (با رعایت قوانین کف و سقف و پیش نیازی) حذف کند. همچنین می تواند حداکثر چهار درس را با رعایت نکات پیش نیازی انتخاب کند.

 5. درخواست های ارائه درس دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد بررسی و انتخاب واحد دانشجویانی که وضعیت آن در ناد «تأیید انتخاب واحد توسط آموش» شده است و نیاز به اصلاح دارد، توسط کارشناسان رشته در سامانه آموزشی ناد اصلاح و نهایی خواهد شد.  سایر دانشجویانی که دارای وضعیتی غیر از «تأیید انتخاب واحد توسط آموزش» در سامانه ناد است، باید طبق زمان بندی اعلام شده (7 و 8 اسفندماه) برای نهایی سازی انتخاب واحد خود در ترم جاری اقدام کنند. چنانچه در این راستا ابهامی برای دانشجویان وجود دارد؛ با کارشناس رشته خود مرتبط شوند.

 6.  آن دسته از دانشجویان (در همۀ مقاطع) که تاکنون اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند، به عنوان آخرین فرصت می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده اقدام به انتخاب واحد با تأخیر کنند. عواقب ناشی از فعال‌شدن دیرهنگام دروس به عهدۀ دانشجویان می‌باشد. مطابق با آیین‌نامه مالی دانشجویی دانشگاه، برای دانشجویانی که پس از بازه ذکر شده، پیگیری مربوط به انتخاب واحد را انجام دهند، در صورت تأیید مدیریت آموزش برای انجام انتخاب واحد، جریمۀ تاخیر لحاظ خواهد شد.

 7. پیرو هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان کارشناسی رشتۀ‌ «فقه و حقوق اسلامی ورودی 951 تا 972» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد کنند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام «غیر معتبر بودن درس» مواجه شدند، از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست پیگیری ارسال کنند.

 8. دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی توجه داشته باشند مطابق آیین‌نامه آموزشی امکان اخذ دروس عملی به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست به صورت عادی در طول ترم انتخاب شوند. برای مشاهده لیست دروس عملی رشته‌های مقطع کارشناسی اینجــــا را کلیک کنید.

 9. درخواست های ارائه دروس در کلیه مقاطع بررسی شده و دروس براساس بیشترین درخواست‌ها و شرایط خاص برخی دانشجویان ارائه شده است.

 10. برای مشاهده و دریافت لیست دروس ارائه شده در بازه حذف و اضافه مقطع کارشناسی اینجـــــــا و مقطع کارشناسی‌ارشد اینجـــــــا و برای مشاهدۀ اطلاعیۀ انتخاب واحد اینجـــــــا را کلیک کنید. شیوه ارائه دروس براساس اعلام مدیران گروه‌های علمی دانشگاه است که ممکن است پس از انجام حذف و اضافه براساس تعداد دانشجویان تغییر کند.

 11. قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام حذف و اضافه مطابق جدول ذیل افزایش یافته است.

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

یکشنبه و دوشنبه 7 و 8 اسفندماه
 در ساعات 10 الی 12 و 14 الی 16

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی

یکشنبه و دوشنبه 7 و 8 اسفندماه

در ساعت 10 تا 11:30

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

موفق و پیروز باشید
 ادارۀ خدمات آموزشی و ارائه دروس


٠٩:٢٦ - دوشنبه ١ اسفند ١٤٠١    /    عدد : ٢٧٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٦٩خروج