اخبار > حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1402-1401

 


  چاپ        ارسال به دوست

حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1402-1401

باسمه

 

 

 

 

 

 

باسمه‌تعالی

با سلام و عرض ادب

ضمن گرامی‌داشت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) به استحضار دانشجویان می‌رساند بازۀ حذف و اضافه نیم‌سال اول تحصیلی 1402-1401 (ترم 4011) از ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 9 مهرماه الی ساعت 24 روز یکشنبه مورخ 10 مهرماه می‌باشد.

نکات مهم

  1. حذف و اضافه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است. دروس ارائه شده براساس درخواست های دانشجویان و بررسی شرایط آموزشی ایشان و مساعدت حداکثری مسئولین است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت ضرورت در بازۀ حذف و اضافه می‌توانند از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست حذف یا اضافه دروس را ارسال کنند تا توسط کارشناس رشته بررسی شود.

  2. مطابق آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی، هر دانشجو می تواند در بازۀ حذف و اضافه، حداکثر دو درس از دروس انتخابی خود را با رعایت نکات آموزشی (با رعایت قوانین کف و سقف و پیش نیازی) حذف کند. همچنین می تواند حداکثر چهار درس را با رعایت نکات پیش نیازی انتخاب کند.

  3.  آن دسته از دانشجویان (در همۀ مقاطع) که تاکنون اقدام به انتخاب واحد نکرده‌اند، به عنوان آخرین فرصت می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده اقدام به انتخاب واحد با تأخیر کنند. عواقب ناشی از فعال‌شدن دیرهنگام دروس به عهدۀ دانشجویان می‌باشد. مطابق با آیین‌نامه مالی دانشجویی دانشگاه، برای دانشجویانی که پس از بازه ذکر شده، پیگیری مربوط به انتخاب واحد را انجام دهند، در صورت تأیید مدیریت آموزش برای انجام انتخاب واحد، جریمۀ تاخیر لحاظ خواهد شد.

  4. پیرو هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان کارشناسی رشتۀ‌ «فقه و حقوق اسلامی ورودی 951 تا 972» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد کنند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام «غیر معتبر بودن درس» مواجه شدند، از طریق «سامانۀ جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» درخواست پیگیری ارسال کنند.

  5. دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی توجه داشته باشند مطابق آیین‌نامه آموزشی امکان اخذ دروس عملی به صورت معرفی به استاد وجود ندارد و این دروس می‌بایست به صورت عادی در طول ترم انتخاب شوند. برای مشاهده لیست دروس عملی رشته‌های مقطع کارشناسی اینجــــا را کلیک کنید.

  6. درخواست های ارائه دروس در کلیه مقاطع بررسی شده و دروس براساس بیشترین درخواست‌ها و شرایط خاص برخی دانشجویان ارائه شده است.

  7. درخواست های ارائه درس دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد بررسی و انتخاب واحد این دسته از دانشجویان متناسب با هماهنگی صورت گرفته، در ناد توسط کارشناسان رشته اصلاح و نهایی شده است. طبق تصمیم گیری صورت گرفته در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه سه درس «مبانی جرح و تعدیل»، «فلسفه» و «پژوهش های حدیثی در دوران معاصر» مساعدت شده است و سایر درخواست دانشجویان شرایط ارائه درس را نداشت. چنانچه در این راستا ابهامی برای دانشجویان وجود دارد؛ با کارشناس رشته خود مرتبط شوند.

  8. برای مشاهده و دریافت لیست دروس ارائه شده در بازۀ حذف و اضافه اینجـــــــا و برای مشاهدۀ اطلاعیۀ انتخاب واحد اینجـــــــا را کلیک کنید.

  9. قابل ذکر است ساعت پاسخگویی کارشناسان رشته در ایام حذف و اضافه مطابق جدول ذیل افزایش یافته است.

سمت

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناسان رشته در مقطع کارشناسی

شنبه و یکشنبه 9 و 10 مهرماه
 در ساعات 10 الی 12 و 14 الی 16

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

کارشناسان رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی

شنبه و یکشنبه 9 و 10 مهرماه

در ساعت 10 تا 11:30

مطابق با صفحۀ ارتباط با ما

موفق و پیروز باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی و ارائه دروس


٠٩:٣٤ - يکشنبه ٣ مهر ١٤٠١    /    عدد : ٢٧١٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٦٥خروج