دوره آمادگی آزمون کارشناسی ارشد

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه ثبت نام در سیزدهمین دوره الکترونیکی آمادگی آزمون ورودی کارشناسی ارشد مجموعه علوم قرآن و حدیث

سال 97 ـ 96

الف) کلیات و معرفی دوره

ب) جزئیات و مشخصات دوره

ج) برنامه‌ها و خدمات آموزشی دوره

د) آزمون تعیین سطح

هـ) شرایط ثبت نام و پرداخت هزینۀ دوره

ز) هزينه شرکت در دوره

و) ارتباط با ما

ی) یادآوری

الف) کلیات و معرفی دوره

قابل توجه مشتاقان فراگیری علوم و معارف اسلامی و داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، المپیاد دانشجویی مجموعۀ علوم قرآن و حدیث و حافظان کل قرآن کریم، مرکز آموزش‌ الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث برگزار می‌کند:

«سیزدهمین دورۀ الکترونیکی آمادگی کنکور کارشناسی ارشد»

با توجه به کسب موفقیت‌های چشمگیر داوطلبان شرکت‌کننده در دوره‌های قبلی آمادگی آزمون کارشناسی ارشد مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث و پیرو درخواست‌های مکرر در خصوص برگزاری این دوره‌ها و همچنین با توجه به برگزاری آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 1397 مجموعۀ‌ الهیات و معارف اسلامی ـ علوم قرآن و حدیث (شامل رشته‌های علوم قرآن و حدیث، علوم قرآنی، نهج‌البلاغه، علوم حدیث (همه گرایش‌ها) تفسیر قرآن مجید و معارف قرآن) از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، که تاریخ قطعی برگزاری آن متعاقباً از سوی سازمان سنجش، اعلام خواهد شد، آموزش‌های آزاد دانشگاه قرآن و حدیث به منظور تقویت بنیۀ علمی و آماده‌سازی متقاضیان شرکت در این آزمون ورودی، سیزدهمین دورۀ آمادگی آزمون کارشناسی ارشد خود را به صورت کاملاً غیر‌حضوری و اینترنتی همراه با آزمون‌های آزمایشی طبقه‌بندی شده اعم از تعیین سطح، مرحله‌ای و جامع، برگزار می‌کند.

تذکر: آزمون کنکور سراسری کارشناسی ارشد مجموعۀ علوم قرآن و حدیث، هر سال توسط سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخی که توسط سایت رسمی این سازمان اعلام می‌شود، برگزار می‌گردد و داوطلبان می‌توانند مطابق با ضوابط دفترچه آزمون در آن شرکت نمایند.

ب) جزئیات و مشخصات دوره

1. تمام برنامه‌‌های آموزشی این دوره به شيوۀ الكترونيكی و بر بستر اينترنت اجرا می‌شود و لوازم اصلی آن عبارت است از: آشنایی داوطلب با رایانه، دسترسی به اینترنت پرسرعت، وقت‌‌گذاری كافی برای مشاهدۀ كامل بسته‌های آموزشی هر درس، پاسخ به پرسش‌ها و تمرین‌ها، شرکت در آزمون‌های آنلاین و ارتباط اينترنتی با اساتید ارائۀ دروس دوره.

2. آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی، در اقدامی جدید امکان مشاهدۀ دروس را از طریق گوشی‌های تلفن همراه و تبلت (با سیستم عامل اندروید) فراهم نموده است. لذا جهت مشاهدۀ دروس، در هر مکان و موقعیتی، کافی است که از طریق هر نوع دستگاه هوشمندِ خود، به شبکه اینترنت اتصال پیدا نموده و به سامانه مشاهدۀ دروس به نشانی lms.qhu.ac.ir مراجعه نمایید.

3. علاوه بر ارائۀ الکترونیکی جلسات درسی از طریق پایگاه اینترنتی آموزش‌های آزاد، تمامی جزوات و منابع آموزشی اصلی دوره از طریق فروشگاه الکترونیکی برای داوطلبان قابل دسترسی می‌باشد.

4. داوطلبانی که دست کم یکی از بسته‌های آموزشی را انتخاب کرده باشند می‌توانند در آزمون‌های هماهنگ تعیین سطح و مرحله‌ای آن بسته به صورت رایگان شرکت کنند.

5. داوطلبان متقاضی سایر رشته‌های الهیات، نیز می‌توانند از بسته‌های زبان عربی و زبان انگلیسی دورۀ آمادگی ارشد استفاده نمایند.

6. طول دورۀ آمادگی ارشد 25 هفته است و افراد شرکت‌کننده ظرف مدت حداکثر 24 ساعت کاری پس از ثبت نام، می‌توانند بر اساس برنامۀ زمانبندی از پیش تعیین شده، به محتوای آموزشی دوره دسترسی پیدا کنند.

7. سعی کنید با برنامۀ تعیین شده برای دورۀ آمادگی ارشد، همراه و همگام باشید تا بتوانید در طول دوره، تمام منابع درسی را بطور کامل مطالعه نموده و با مشارکت به موقع در آزمون‌های آزمایشی، سنجشِ لازم را از خود به عمل آورید.

8. توصیه می‌شود نسبت به مشاهدۀ دروس خود اهتمام ورزیده و از به تعویق انداختن مشاهدۀ جلسات درسی به روزهای پایانی دوره جداً خودداری نمایید. تأخیر در انجام فعالیت‌های آموزشی دوره، باعث بازماندن از برنامۀ مطالعاتیِ مشخص شده، خواهد شد.

9. به منظور بهره‌برداری بهتر از دورۀ آمادگی ارشد، یک برنامۀ مطالعاتی برای کاربران تنظیم شده است که بر اساس آن، در نیمۀ اول بازۀ زمانیِ دوره، بیشتر به ارائۀ محتوای آموزشی دروس پرداخته و در نیمۀ دوم بیشتر بر برگزاری آزمون‌های آنلاین و رفع اشکالات کاربران متمرکز خواهیم شد.

10. این دوره در قالب چهار درس‌ زبان عربی، زبان انگلیسی، علوم حدیث، علوم قرآن و تفسیر (شامل مباحث قرآنی، تاریخ قرآن، تفسیر، اصطلاحات حدیثی و تاریخ حدیث) ارائه می‌گردد.

11. آزمون‌های آزمایشی شامل: آزمون‌ تعیین سطح (ابتدای دوره)، و آزمون‌های هماهنگ مرحله‌ای (4 آزمون) و آزمون جامع (پایان دوره) به صورت غیرحضوری و اینترنتی برگزار می‌شود.

12. آزمون جامع، ویژۀ شرکت‌کنندگانی است که بستۀ کامل دورۀ آمادگی ارشد را خریداری می‌نمایند.

(جدول عناوین دروس دوره)

ردیف

نام بسته

استاد تولید

استاد ارائه

منابع آموزشی دوره

1

زبان عربی

آقای مجید روحی دهکردی

آقای رضا میرابوالحسنی

جزوه مکتوب این درس + خلاصه کتاب مبادی العربیه جلد چهارم + خلاصه کتاب جواهر البلاغه (باب‌های 2، 3، 8 و 9)

2

زبان انگلیسی

آقای دکتر علیرضا هدایی

آقای محمد جواد گلزار

جزوه مکتوب این درس + لغات تخصصی ـ Glossary + جزوه منشور تافل

3

علوم قرآن و تفسیر

آقای دکتر محمد مهدی کرباسچی

آقای حسین افسردیر

علوم قرآنی: خلاصه کتاب الاتقان سیوطی (انواع 9، 37الی 59، 62 و 80) + خلاصه کتاب پژوهشی در تاریخ قرآن دکتر حجتی؛

تفسیر: خلاصه کتاب تاریخ تفسیر جلالیان + خلاصه کتاب مجمع البیان فی علوم القرآن طبرسی (تفسیر سوره‌های بقره، اسراء، انبیا، مومنون، حج، یس، حجرات، واقعه، جمعه، مدثر، انسان، طارق، اعلی و توحید)؛

4

علوم حدیث

آقای دکتر روح الله شهیدی

آقای داود ملاحسنی

جزوه مکتوب این درس + خلاصه کتاب درایه الحدیث مدیر شانه‌چی + خلاصه کتاب علم الحدیث مدیر شانه‌چی؛

ج) برنامه‌ها و خدمات آموزشی دوره

· برگزاری آزمون تعیین سطح در ابتدای دوره؛

· ارائۀ محتوای آموزشی در قالب جلسات مشاهدۀ دروس؛

· برگزاری یک جلسۀ رفع اشکال آنلاین الزامی با حضور اساتید ارائۀ دروس (امکان برگزاری جلسات بیشتر در صورت نیاز و درخواست شرکت‌کنندگان وجود دارد.

· برگزاری چهار آزمون هماهنگ مرحله‌ای، از تمامی دروس و سرفصل‌های تعیین شده؛

· برگزاری آزمون جامع از کل سرفصل‌های دروس دوره، مشابه با آزمون سراسری به صورت غیرحضوری؛

د) آزمون تعیین سطح

به منظور تعیین سطح داوطلبان، یک سنجش علمی از طریق آزمون غیرحضوری و آنلاین در ابتدای دوره از تمامی داوطلبان به عمل خواهد آمد. داوطلب با شرکت در آزمون تعیین سطح و مقایسۀ نتیجۀ آن با نتیجۀ آزمون جامع، میزان پیشرفت خود را بعد از گذراندن دوره در می‌یابد. این آزمون همزمان با فعال شدن دوره برای شرکت‌کنندگان، ذیل دورۀ مورد نظر فعال خواهد شد. بازۀ زمانی فعال بودن آزمون تعیین سطح در میزکار، تا پایان دوره است.

جهت اطلاع از جزئیات این آزمون، اینجا را کلیک نمایید.

هـ) شرایط ثبت نام و پرداخت هزینۀ دوره

با توجه به راه‌اندازی پایگاه عرضۀ محتوای الکترونیکی دینی (رایادین)، عرضۀ کلیۀ دوره‌های آموزشی آزاد و منابع آموزشی به این سامانه منتقل شده است. لذا جهت خرید دورۀ آمادگی آزمون کارشناسی ارشد نیز باید به سامانۀ رایادین مراجعه نمایید. جهت اطلاع از نحوۀ ثبت نام و خرید در سامانۀ رایادین، راهنمای زیر را با دقت مطالعه نمایید.

راهنمای ثبت نام در سامانۀ رایادین و خرید دوره

تذکر: به داوطلبان عزیز توصیه میشود به هنگام تکمیل اطلاعات شخصی در فرم ثبت نام، دقت نظر لازم را داشته باشند. این مرکز در خصوص درج نادرست اطلاعات شخصی تعهدی نخواهد داشت و کلیه مسئولیتهای ناشی از آن متوجه داوطلب خواهد بود.

ز) هزينه شرکت در دوره

شرح هزینه‌های خدمات ارائه شده در این دوره در جدول زیر آمده است:

ردیف

نام بسته

شهریه (ریال )

خدمات آموزشی

توضیحات

2

زبان عربی

890000 ریال

ارائۀ بسته‌های آموزشی ـ جلسۀ رفع اشکال به صورت آنلاین- آزمون‌های مرحله‌ای

کاربر گرامی:

مجموع شهریۀ دروس چهارگانۀ دورۀ آمادگی آزمون کارشناسی ارشد، 3160000 ریال است که در صورت خرید تمام دروس، می‌توانید از تخفیف 900000 ریالی برخوردار شوید. اما در صورتی که مایل به اخذ تمام دروس نباشید، تخفیفی به شما تعلق نخواهد گرفت.

3

زبان انگلیسی

740000 ریال

ارائۀ بسته‌های آموزشی ـ جلسۀ رفع اشکال به صورت آنلاین- آزمون‌های مرحله‌ای

4

علوم قرآن و تفسیر

790000 ریال

ارائۀ بسته‌های آموزشی ـ جلسۀ رفع اشکال به صورت آنلاین- آزمون‌های مرحله‌ای

5

علوم حدیث

740000 ریال

ارائۀ بسته‌های آموزشی ـ جلسۀ رفع اشکال به صورت آنلاین- آزمون‌های مرحله‌ای

تذکر1: در صورت انتخاب هر یک از بسته‌های آموزشی، شرکت در آزمون‌های آن به صورت رایگان خواهد بود.

تذکر2: در صورت انتخاب بسته کامل آمادگی ارشد، 900000 ریال تخفیف به کل دوره تعلق می‌گیرد.

تذکر3: از داوطلبان عزیز تقاضا می‌شود قبل از پرداخت الکترونیکی شهریه، نسبت به انتخاب و خرید دورۀ مورد نظر خود، اطمینان حاصل نمایید. امکان بازپرداخت وجه واریزی وجود ندارد.

و) ارتباط با ما

شرکتکنندگان در این دوره می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رفع هر گونه ابهام، از روش‌های زیر با پشتیبان دورۀ آمادگی ارشد در ارتباط باشند:

- ارسال نامه به پست الکترونیکی: Amadegiarshad@hadith.ir

- تماس با شمارۀ تلفن: 51290ـ021 داخلی 51 (تهران)

37176ـ025 داخلی 51 (قم)

- کانال تلگرام آموزش‌های آزاد: https://telegram.me/azadqhu

ی) یادآوری

باید توجه داشت که آنچه در این دوره ارائه می‌شود صرفاً بیان و مرور اهم نکات هر یک از مواد درسی با نگاه به آزمون‌های سال‌های گذشته است. طبعاً با توجه به فرصت محدود دوره، امکان تدریس تفصیلی کل سرفصل‌ها و عناوین درسی وجود ندارد؛ البته تلاش خواهد شد در هر درس منابع آموزشی مرتبط، چکیده‌ها و جلسات متنوع آموزشی و رفع اشکال در اختیار داوطلبان قرار بگیرد.

امید است این دوره بتواند با همراهی و تلاش اساتید و شرکتکنندگان، نقش مؤثری در آمادگی هر چه بیشتر شما داوطلبان گرامی داشته و زمینۀ ادامۀ تحصیل و آشنایی بیش از پیش شما را با معارف الهی فراهم آورد. پیش‌بینی و امید ما این است که با درخشش و کسب رتبه‌های برتر توسط شرکت‌کنندگان در این دوره، ضمن به ثمر نشستن تلاش خدمتگزاران مرکز آموزش الکترونیکی، اثربخشی این شیوۀ آموزشی بر همگان ثابت شود.

آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی

دانشگاه قرآن و حدیث