اخبار > مراسم رونمایی کتب جدید متنا برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام دکتر احمد غلامعلی در مراسم رونمایی از کتب جدید متنا: زمینه سازی، ترغیب و نشر آثار استادان عالم و کم اثر از ویژگی‌های مهم منشورات متنا می‌باشد و فعالیت مرکز آموزش الکترونیکی مصداق بارز جهاد فرهنگی است.

مراسم رونمایی کتب جدید متنا برگزار شد

زمینه سازی، ترغیب و نشر آثار استادان عالم و کم اثر از ویژگی‌های مهم منشورات متنا می‌باشد و فعالیت مرکز آموزش الکترونیکی مصداق بارز جهاد فرهنگی است.

 

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و سومین سالگرد فعالیت نشر متنا (متون تدوینی نشر آموزش الکترونیکی) دانشگاه قرآن و حدیث، از پنج اثر منتشر شده در سال 99 با حضور معاون محترم آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث حجت الاسلام دکتر احمد غلامعلی، رئیس مرکز آموزش الکترونیکی و مدیر محترم گروه حدیث آقای دکتر مسجدی در روز شنبه 18 بهمن ماه در موسسه دارالحدیث به صورت حضوری و آنلاین رونمایی شد.

در مقدمه مراسم، دکتر نصرتیان مدیر پژوهش دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم، از فعالیت و زحمات شایسته رئیس مرکز آموزش الکترونیکی و همکارانشان تشکر کردند و کتابهای مرکز را به عنوان گامی موثر و مفید برای پژوهش قلمداد کردند.

رئیس مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث، بیانات خود با روایتی از امام صادق علیه السلام که به مفضل بن عمر سفارش می‌کند شروع کرد که آن حضرت می‌فرماید:

علومت را بنویس و علمت را بین برادران ایمانیت نشر بده تا پس از مرگ تو نوشته‌هایت و کتابهایت به دیگران به ارث برسد. زیرا كه زمانی فرا می‌رسد كه به چیزی اهمیت نمی‌دهند مگر به کتاب ها و نوشته‌های پیشینیان.

دکتر مهدی غلامعلی افزود: در حال حاضر سومین سال راه اندازی نشر مجموعه کتب متنا می‌باشد و این فعالیت از بهمن ماه 1396 با تولید و چاپ اولین کتاب  به نام مبانی شناخت حدیث از دیگاه فریقین آغاز به کار کرده است.

رئیس مرکز در خصوص تعداد کتب به چاپ رسیده بیان کرد: به لطف خداوند منان تاکنون 38 عنوان درسنامه در سه سال اخیر توسط «مَتنا» منتشر شده است که بیست و یک عنوان یعنی حدود 60 درصد از این درسنامه‌ها به چاپ دوم تا چهارم رسیده است.

رئیس مرکز اظهار داشت: طبق گزارش واصله، بعد از انتشارات سَمت، دانشگاه قرآن و حدیث به عنوان برترین دانشگاه از لحاظ  تعداد کتب درسی چاپ شده می‌باشد.

دکتر مهدی غلامعلی در پایان صحبت‌های خود نیز از تمامی همکاران مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث که در مراحل تولید، ارائه و نشر کتب متنا فعالیت داشتند تشکر و قدردانی کرد.

بعد از سخنان رئیس مرکز، معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث نیز با روایت زیبا  از امام علی (ع) سخن خود را آغاز کرد و فعالیت در مجموعه مجازی دانشگاه قرآن و حدیث را به جهاد فرهنگی تعبیر کرد.

دکتر احمد غلامعلی زمینه سازی، ترغیب و نشر آثار استادان عالِم و کم اثر را از خصوصیات و ویژگی‌های مهم این فعالیت برشمردند.

در این مراسم صاحبان اثر فقه الحدیث کاربردی استاد حجت الاسلام دکتر علی راد و حجت الاسلام مهدی مردانی مولف درسنامه واژه شناسی نهج البلاغه به معرفی و توضیحات اجمالی کتب درسی منتشر شده خود پرداختند.

در پایان برنامه، آیین رونمایی از کتاب‌ها و درسنامه‌های واژه شناسی نهج البلاغه" تألیف حجت الاسلام دکتر مهدی مردانی"، جایگاه حدیث در علوم مختلف" تألیف حجت الاسلام مهدی مهریزی، "تاریخ کتابت و قرائات" قلم دکتر حسن اصغرپور، "فقه الحدیث کاربردی" اثر حجت الاسلام دکتر علی راد و"قواعد رجالی"  نوشته حجت الاسلام دکتر مهدی غلامعلی انجام شد.

 


١٤:٥٠ - سه شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٩    /    عدد : ٢٣١١    /    تعداد نمایش : ٧١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: