اخبار > ثبت‌نام دانشجویان در مقطع کارشناسی‌ارشد سال99

 


  چاپ        ارسال به دوست

در این اطلاعیه نکات مربوط به نحوه،مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان (کنکور سراسری و آزمون اختصاصی)آمده است.

ثبت‌نام دانشجویان در مقطع کارشناسی‌ارشد سال99 


 

باسمه تعالی

با سلام و عرض ادب؛

با توجه به اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته کنکور سراسری و آزمون اختصاصی(ویژۀ طلاب) مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث آزمون سراسری سال 1399، به استحضار پذیرفته‌شدگان محترم می‌رساند، ملاک دستورالعمل ثبت‌نام در مرکز آموزش الکترونیکی با کد رشته‌های زیر، این اطلاعیه می‌باشد.

رشته کد رشتۀ آزمون اختصاصی ویژۀ طلاب کدرشته کنکور سراسری
علوم قرآن و حدیث 99406 12279
علوم و معارف قرآن گرايش تفسيراجتماعی 99408 12352
 علوم حديث گرايش تفسيراثری 99407 12424
 علوم حديث گرايش نهج‌البلاغه 99302 12425
علوم حديث گرايش كلام و عقايد 99104 12426
 فقه و مبانی حقوق اسلامی 99702 12551
 روان‌شناسی اسلامی گرايش روان‌شناسی مثبت‌گرا 99502 14352
علوم و معارف نهج‌البلاغه درمرکز اجر نمی‌شود. پذیرفته‌شدگان مطابق نکته ذکر شده در پایین جدول اقدام کنند.

نکته مهم: با توجه به حذف رشتۀ علوم و معارف نهج‌البلاغه در مرکز آموزش الکترونیکی، پذیرفته‌شدگان گرامی در صورت تمایل به تحصیل در این مرکز می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به تغییر کدرشته کنند. پیشنهاد می‌شود پذیرفته‌شدگان رشتۀ علوم و معارف نهج‌البلاغه با کد رشتۀ 12429، رشتۀ علوم حديث گرايش نهج‌البلاغه با کد رشتۀ 12425 را انتخاب نمایند. برای ارسال درخواست از طریق سایت سازمان سنجش اینجــــــا را کلیک کنید.

 

برای مشاهدۀ نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی‌ارشد کنکور سراسری اینجــــــا و برای مشاهدۀ نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی‌ارشد آزمون اختصاصی(ویژۀ طلاب) اینجــــــا را کلیک کنید. با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا، ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در مرکز آموزش الکترونیکی به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. برهمین اساس لازم است پذیرفته‌شدگان گرامی قبل از انجام هر اقدامی برای ثبت‌نام، اطلاعیه را به صورت کامل مطالعه کنند.

مراحل ثبت‌نام

گام اول:[مطالعۀ راهنما و ورود به سامانۀ پذیرش غیرحضوری]

پذیرفته شدگان لازم است نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام اینترنتی و بارگذاری تصویر اسکن مدارک خود مطابق با راهنمای موجود، در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه مورخ 12 الی 14 آبان 99 اقدام کنند. برای تکمیل فرم مذکور لازم است مدارک مورد نیاز، اسکن و به صورت اینترنتی از طریق فرم ثبت‌نام بارگذاری شوند.

 • برای مشاهدۀ راهنمای ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان اینجــــــا را کلیک کنید. برای تکمیل فرم ثبت‌نام اینجــــــا را کلیک کنید.

 • به دلیل تطبیق اطلاعات ثبت‌شدۀ پذیرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام در سایت سازمان سنجش با اسکن مدارک بارگذاری شده و اعلام مغایرت احتمالی به سازمان سنجش، لازم است مدارک به صورت دقیق و خوانا اسکن شوند. دقت شود حداکثر حجم فايل برای بارگذاری فایل‌ها 500 کيلو بايت و حداکثر رزولوشن فايل‌های اسکن شده 150dpi باشد.

گام دوم:[بارگذاری تصویر اسکن مدارک مورد نیاز اعلام شده]

ردیف

نوع مدرک

توضیح

1

تصویر اسکن شدۀ مدرک‌ كارشناسی‌كه‌ در آن‌ معدل‌ دورۀ‌ كارشناسی‌ قید شده‌ باشد‌
یا
تصویر اسکن شدۀ گواهی سطح 2 صادره از مركز مديريت حوزه‌های علميه يا مركز مديريت حوزه علميه خراسان و يا اصفهان

یا

(ویژۀ پذیرفته‌شدگان آزمون اختصاصی) تصویر اسکن شدۀ مدرک کارشناسی به همراه مدرک سطح 1 با ذکر معدل

تاریخ فارغ‌التحصیلی تا تاریخ 30 مهر99 مورد قبول است.

2

تصویر اسکن شدۀ تمام‌ صفحات‌ شناسنامه‌ و كارت ملی

......

3

تصویر اسکن شدۀ عكس‌ تمام‌ رخ‌ 4*3تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌

مشاهده مشخصات عکس

4

تصویر اسکن شدۀ مدرک‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ برادران با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در دفترچه‌ راهنمای‌‌ آزمون

مشاهده مقررات وظیفه عمومی

5

*حكم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ كتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ كارمندان‌ دولت

......

6 *(ویژۀ پذیرفته‌شدگان آزمون اختصاصی) مدارک استعلام صلاحیت عمومی

دریافت اطلاعیه فهرست مدارک
دریافت فرم

7 *(ویژۀ پذیرفته‌شدگان آزمون اختصاصی) اصل گواهی تاییدشده توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه مبنی بر موافقت با تحصیل همزمان در دانشگاه و حوزه ......

* اصل مدارک اعلام شده در ردیفهای 5 الی 7، در زمان ارسال اصل مدارک به بخش بایگانی می‌بایست ارسال شود و در این مرحله نیازی به اسکن مدارک نیست.

کلیۀ پذیرفته‌شدگان می‌بایست اصل مدارک اعلام شده در جدول بالا را به بخش بایگانی مرکز آموزش الکترونیکی در بازۀ زمانی که متعاقباٌ اعلام خواهد شد، تحویل دهند. لذا لازم است مطابق اطلاعیه‌ای که در هفته‌های آینده در سایت مرکز فعال می‌شود نسبت به ارسال یا تحویل اصل مدارک اقدام کنند. بدیهی است از ادامۀ تحصیل دانشجویانی که اصل مدارک را ارسال نکرده باشند جلوگیری به عمل خواهد آمد.

نکات مهم مدارک آموزشی ویژۀ پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری:

 1. پذيرفته‌شدگانی‌ كه‌ به‌ دلايلی‌ قادر به‌ ارائۀ‌ اصل‌ مدرک‌ كارشناسی نمی‌باشند، لازم‌ است‌ اصل‌ گواهی‌ تاييد شده‌ توسط دانشگاه‌ يا موسسۀ‌ آموزش‌ عالی‌ محل ‌اخذ كارشناسی‌ را ارائه‌ کنند. برای دریافت فرم اینجــــــا را کلیک کنید.

 2.  آن دسته از پذيرفته‌شدگانی كه در زمان اعلام نتايج اوليه و تكميل فرم انتخاب رشته (مورخ 99/06/15 لغايت 99/06/18) دانشجوی سال آخر بوده‌اند و حداكثر تا تاريخ 99/07/30 فارغ‌التحصيل می‌شوند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجويان سال آخر را از موسسه آموزش عالی محل فارغ‌التحصيلی دورۀ كارشناسی دريافت و آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند. برای دریافت فرم معدل اینجــــــا را کلیک کنید.

 3. معدل‌ ليسانس‌ پذيرفته‌‌شده‌ بايد با معدلی‌ كه‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام برای شركت در آزمون به‌ سازمان سنجش‌ اعلام‌ نموده‌، يكسان‌ باشد. بديهی است از ثبت‌نام قطعی آن دسته از داوطلبانی كه دارای مغايرت معدل باشند خودداری خواهد شد.

 4. آن دسته از پذيرفته‌شدگان نيم‌سال اول كه همۀ واحدهای درسی آنان تا 99/07/30 با موفقيت به اتمام برسد ولی زمان اعلام فراغت از تحصيل آنان به هر علت (به شرطی كه برای نيمسال اول سال تحصيلی 1400-1399 واحدی اخذ نكرده باشند و يا واحد درسی اخذ شدۀ آنان به صورت معرفی به استاد باشد) تا تاريخ 99/09/30 باشد، می‌توانند با ارائۀ گواهی مربوط و فرم تعهد به موسسۀ محل قبولی مراجعه کنند. برای دریافت فرم تعهد اینجــــــا را کلیک کنید.

نکات مهم مدارک آموزشی ویژۀ پذیرفته‌شدگان آزمون اختصاصی طلاب:

 1. برای پذیرفته‌شدگان کدرشته‌های مجازی که دارای مدرک کارشناسی دانشگاهی هستند، ارائه مدرک دال بر اتمام حداقل پایۀ 3 حوزه الزامی است.

 2. طلاب گرامی که از معافیت تحصیلی حوزه علمیه استفاده می‌کنند می‌بایست مجوز تحصیل همزمان در دانشگاه را از مرکز مدیریت دریافت و به جای وضعیت نظام‌وظیفه در زمان ثبت‌نام اینترنتی اسکن و در سامانه بارگذاری و در زمان ارسال مدارک، اصل آن تحویل دانشگاه شود.

 3. ثبت‌نام قطعی از پذیرفته‌شدگان در آزمون اختصاصی منوط به صدور تایید صلاحیت عمومی از سوی مراجع ذی‌صلاح در سازمان سنجش خواهد بود و طبق اطلاعیه می‌بایست فرم تایید صلاحیت عمومی تکمیل و در زمان ارسال مدارک با بقیه مدارک تحویل تحویل دانشگاه شود. قبل از تکمیل فرم صلاحیت عمومی، نیاز است نکات ذکر شده را مطالعه و مطابق آن اقدام فرمایید. [مشاهده نکات مربوط به تکمیل فرم صلاحیت عمومی] [دریافت فرم تایید صلاحیت عمومی]

گام سوم:[دریافت شماره دانشجویی]

پس از مرحلۀ بارگذاری مدارک توسط پذیرفته‌شدگان، کارشناسان مرکز تصویر اسکن شدۀ مدارک را بررسی و در صورت تایید مدارک، نسبت به ایجاد شمارۀ دانشجویی برای پذیرفته‌شدگان اقدام خواهند کرد و اطلاع‌رسانی به همۀ پذیرفته‌شدگان از طریق تماس تلفنی و اطلاعیۀ سایت مرکز در روزهای آتی انجام خواهد شد.

گام چهارم:[پرداخت شهریه به صورت الکترونیکی]

پذیرفته‌شدگان گرامی لازم است پس از دریافت شمارۀ دانشجویی(توسط کارشناسان مرکز) و رمز عبور به سامانۀ مدیریت اطلاعات آموزشی (ناد) مراجعه کرده و نسبت به پرداخت شهریۀ ثابت نیم‌سال اول به مبلغ 8/200/000 ریال (820 هزار تومان) به صورت الکترونیکی اقدام کنند. مهلت پرداخت شهریۀ متغیر تا قبل از شروع آزمونهای نیم‌سال اول(13 دی 99) می‌باشد. پس از شروع نیم‌سال تحصیلی، اطلاعیه‌ای برای درخواست تخفیفات فعال خواهد شد که بر اساس آن امکان ارائۀ درخواست تخفیف شهریه وجود دارد.

 • برای مشاهدۀ راهنمای پرداخت الکترونیکی اینجــــــا را کلیک کنید. برای مشاهدۀ آیین‌نامه مالی دانشجویی دانشگاه قرآن و حدیث اینجــــــا را کلیک کنید.

گام پنجم:[شروع نیم‌سال تحصیلی و شرکت در جلسۀ توجیهی]

شروع نیم‌سال اول تحصیلی ورودی مهر 99 در مقطع کارشناسی‌ارشد روز شنبه مورخ 24 آبان 99 خواهد بود. بدیهی است دروس نیم‌سال اول در تاریخ اعلام‌شده برای پذیرفته‌شدگانی که مدارک را به صورت کامل بارگذاری و شهریۀ اعلام شده را پرداخت کرده‌اند در سامانۀ مشاهده دروس فعال خواهد شد. برای مشاهدۀ لیست دروس نیم‌سال اول و جدول ترم‌بندی رشته‌های مقطع کارشناسی‌ارشد اینجــــــا را کلیک کنید.

پس از انجام امور ثبت‌نام، زمان برگزاری جلسات توجیهی(راهنمایی آموزشی و فنی دانشجو و توضیح بخش‌های مختلف سایت و سامانه‌های مرکز) متعاقباٌ از طریق سایت مرکز اطلاع‌رسانی خواهد شد. برای مشاهدۀ راهنمای جامع دانشجویان اینجــــــا را کلیک کنید.

چند نکته:

 1. انتخاب واحد نیم‌سال اول توسط کارشناسان مرکز در سامانۀ مدیریت اطلاعات آموزشی (ناد) انجام خواهد شد و دانشجویان نیازی به انجام اقدام خاصی در این مورد ندارند.

 2. پذیرفته‌شدگانی که دارای مدرک دانشگاهی(یا حوزوی) هستند و قصد معادل‌سازی(تطبیق واحد) دروس خود را دارند، می‌بایست منتظر اطلاعیۀ مربوط در سایت مرکز باشند و مطابق اطلاعیه و دستورالعمل تطبیق واحد اقدام کنند.

 3. برای مشاهده و دریافت آیین‌نامۀ آموزشی مقطع کارشناسی‌ارشد اینجــــــا را کلیک کنید. 

مشاهده دفترچه راهنمای دانشجویان جدیدالورود ارشد

دانلود فایل pdf دفترچه راهنمای دانشجویان جدیدالورود ارشد

 موفق و پیروز باشید.

ادارۀ خدمات آموزشی مرکز آموزش الکترونیکی


١٤:١٤ - شنبه ١٠ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢١١    /    تعداد نمایش : ٧٨٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: