اخبار > شهادت سردار سلیمانی، ترنم سرود رهایی ملتهای در بند و آغازی بر پایان سیطره ننگین آمریکا بر منطقه

 


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله محمدی ری شهری در پیامی به مناسبت شهادت سردار سرافراز، حاج قاسم سلیمانی: شهید بزرگوار، سردار سلیمانی، مجاهد نستوه مخلصی بود که همه عمر خویش را در کنار امام راحل و خلف صالحش، رهبر بی بدیل انقلاب، به پیکار با استکبار جهانی سپری کرد

شهادت سردار سلیمانی، ترنم سرود رهایی ملتهای در بند و آغازی بر پایان سیطره ننگین آمریکا بر منطقه

متن پیام آیت الله محمدی ری شهری بدین شرح است:


باسم ربّ الشهداء و الصدّیقین

يَأَيَّتهُا النَّفْسُ الْمُطْمَئنَّةُ. ارْجِعِى إِلىَ‏ رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً. فَادْخُلىِ فىِ عِبَادِى. وَ ادْخُلىِ جَنَّتىِ.

شهید بزرگوار، سردار سلیمانی، مجاهد نستوه مخلصی بود که همه عمر خویش را در کنار امام راحل و خلف صالحش، رهبر بی بدیل انقلاب، به پیکار با استکبار جهانی سپری کرد و دشمنان را چنان به ستوه آورد که با دستور مستقیم رئیس ابر جناینکاران جهان، رئیس جمهور آمریکا ترور شد و به آرزوی دیرین خود رسید.

او مصداق بارز انس یافتگان با سختی و پیکار و مرگ بود و به فرموده مولایش: « اسْتَلَانُوا مَا اسْتَوْعَرَهُ الْمُتْرَفُونَ‏ وَ أَنِسُوا بِمَا اسْتَوْحَشَ مِنْهُ الْجَاهِلُونَ وَ صَحِبُوا الدُّنْيَا بِأَبْدَانٍ أَرْوَاحُهَا مُعَلَّقَةٌ بِالْمَحَلِّ الْأَعْلَى‏».

او همیشه آماده شهادت بود و چونان اسوه اش علی علیه السلام باکی نداشت که شهادت به سراغش آید یا او به سوی شهادت بشتابد. او نه تنها افنخار ایران و اسلام که افتخار همه مستضعفان و پیکارگران راه شرافت و عدالت بود و مرگ سرخش، تحقق وعده الهی و پیروزی نهایی استضعاف بر استکبار را نوید می دهد.

زندگی او برکات فراوانی برای پیروان اسلام و انقلاب داشت و بیتردید شهادتش نیز کمتر از آن نخواهد بود. با جرات می توان گفت: شهادت سردار سلیمانی، ترنم سرود رهایی ملتهای در بند است و آغازی خواهد بود بر پایان سیطره ننگین آمریکا بر منطقه.

این جانب عروج سرخ این سردار سپاه اسلام را به همرزمان شهیدش و به روح بزرگ او تبریک و فقدان این ابرمرد تاریخ پیکار با استکبار را به حضرت بقیة الله الاعظم، مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا، ملت شهیدپرور ایران و همه دلدادگان مقاومت اسلامی در سراسر جهان تسلیت می گویم و از خداوند منّان می طلبم او را مهمان سالار شهیدان و سرباز پا به رکاب امام زمان ارواحنا له الفداء گرداند و در صف نخست شهدای بزرگ اسلام محشورش نماید.محمدی ری شهری

ریاست مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث

13 دی ماه 1398

 

 


١٠:٢٥ - شنبه ١٤ دی ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٤٢    /    تعداد نمایش : ٦٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: