اخبار > برگزاری آزمون‌های مجازی دانشگاه قرآن و حدیث در 55 کشور دنیا

 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: این دانشگاه در بخش آموزش الکترونیکی ، دانشجویانی از سراسر دنیا دارد و به همین منظور آزمون‌های مجازی دانشگاه قرآن و حدیث در 55 کشور مختلف برگزار می‌شود.

برگزاری آزمون‌های مجازی دانشگاه قرآن و حدیث در 55 کشور دنیا

به گزارش روابط عمومی مرکز به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد غلامعلی در مراسم سالگرد بیستمین سالگرد تأسیس دانشگاه قرآن و حدیث که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: در سال 1378 دانشکده علوم و حدیث در جوار حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) شروع به فعالیت کرد که نخستین دانشگاه غیرانتفاعی علوم و حدیث در کشور بود.

وی ادامه داد: در آغاز کار رشته علوم حدیث در این دانشگاه راه‌اندازی شد و از سال 79 اعضای هیئت‌علمی مشخص شدند و در واقع دانشگاه به‌صورت جدی وارد عرصه علم و دانش شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامعلی ابراز داشت: فعالیت دانشگاه در قم از سال 1384 آغاز شد که البته در حد دانشکده بود که در سال‌های بعد به‌مرور پیشرفت‌های زیادی کرد.

وی افزود: در سال 1388 شاهد پذیرش اولین دوره خواهران در قم بودیم و در سال 1389 اولین دوره کارشناسی ارشد در اصفهان شروع به کار کرد.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث به صدور مجوز دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: در سال 1391 مجوز دانشگاه از سوی وزارت علوم صادر و مرکز اصلی دانشگاه نیز به قم انتقال یافت.

وی ادامه داد: در بین سال‌های 1391 تا 1394 رشته‌ها و گرایش‌ها افزایش داشت و علاوه بر این در سال 95 مرکز مشهد راه‌اندازی شد و هم‌اکنون نیز شعبه‌های قم،تهران مشهد و اصفهان مشغول به فعالیت هستند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامعلی به نقش برجسته بخش مجازی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: آموزش الکترونیکی این دانشگاه 30 نماینده داخلی دارد و آزمون‌های آن در 55 کشور برگزار می‌شود و علاوه بر این دانشجویانی از کشورهایی مانند اتریش آمریکا سوئد نروژ ، امارت و .... در بخش مجازی این دانشگاه در حال تحصیل در بخش مجازی هستند.

وی به دستاوردهای این دانشگاه در طی 20 سال گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: نخستین دستاورد دانشگاه تربیت دانشجویان متدین، انقلابی و مؤثر بوده است که در این سال‌ها به مدارج بالای علمی رسیده‌اند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین غلامعلی افزود: دومین دستاورد فراگستری علوم انحصاری علوم حوزوی است که با تأسیس دانشگاه این موضوعات به دانشگاه‌ها منتقل شد و موجب شد که دانشجویانی در تراز انقلاب در این دانشگاه تربیت یابند.
٠٩:١٦ - يکشنبه ١ دی ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٢١    /    تعداد نمایش : ٦٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: