اخبار > برنامه‌های بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث اعلام شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با سال تحصیلی جدید، برنامه‌های بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث در مراکز این دانشگاه آغاز می‌شود.

برنامه‌های بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث اعلام شد

مدیر کمیته علمی بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث در این خصوص بیان کرد: با هدف اطلاع‌رسانی اقدامات و دستاوردهای دانشگاه، همزمان با سال تحصیلی جدید، برنامه‌های بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث در مراکز این دانشگاه آغاز می‌شود.


آقای دکتر حجت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، با بیان اینکه برای سال تحصیلی 98 99 مراسم مختلفی از جمله تاریخچه مکتوب فعالیت های بیست ساله و دستاوردهای دانشگاه رونمایی می شود از برگزاری هشت نشست علمی پژوهشی و نقد کتاب با همکاری مراکز دانشگاهی و حوزوی در شهرهای قم، تهران، مشهد و اصفهان در موضوعات مختلف قرآنی، حدیثی و کتب مرتبط با رشته‌های دانشگاهی خبر داد.

وی افزود: شناسایی  و معرفی نخبگان فارغ التحصیل دانشگاه قرآن و حدیث، برگزاری همایش بیستمین سالگرد تاسیس دانشگاه قرآن و حدیث، برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی دانشگاه از دیگر برنامه‌های بزرگداشت بیستمین سالگرد دانشگاه قرآن و حدیث است.

عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث، به پیشینه تاسیس دانشگاه اشاره کرد و گفت: به همت آیت‌الله محمدی ری شهری و جمعی از پژوهشگران در مهرماه سال 1378 دانشکده علوم حدیث در شهر ری با رشته علوم حدیث در مقطع کارشناسی با جذب 80 نفر دانشجو شروع به کار کرد.

دکتر حجت افزود: با توسعه دانشکده در سال 1391 و با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه قرآن و حدیث ارتقاء یافت و مرکز آن به قم منتقل شد.

مدیر کمیته بزرگداشت بیستمین سالگرد دانشگاه قرآن و حدیث به موفقیت‌های دانشگاه در کسب رتبه‌های برتر در بین مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه به عنوان پرافتخارترین دانشگاه کشور در میزان قبولی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی به دستاوردهای دانشگاه اشاره کرد و گفت: توسعه مباحث حدیثی در بین مراکز اموزش عالی و حوزه‌های علمیه، همچنین طراحی رشته‌های متعدد قرآنی و حدیث در مقاطع کارشناسی و دکتری علاوه بر دانشگاه قرآن و حدیث در سایر دانشگاه‌ها در حال اجرا است.

آقای حجت، تدوین منابع درسی و درسنامه‌های آموزشی برای مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث را از دیگر فعالیت‌های این مرکز آموزش عالی برشمرد و تصریح کرد: تولید هزاران ساعت دروس الکترونیک با بهره‌مندی از استادان مجرب و صاحب نام در حوزه‌های مختلف مباحث قرآن، حدیث، کلام، روانشناسی و رشته‌های مرتبط صورت گرفته است.

وی گفت: توسعه و عمومی سازی علوم و معارف حدیث با برگزاری بیش از50 دوره آموزش‌های کوتاه مدت در موضوعات مختف حدیث و نهج‌البلاغه که با استقبال مخاطبین مواجه شده از دیگر کارهای صورت گرفته توسط دانشگاه قرآن و حدیث است.

رئیس دانشکده علوم و معارف قرآن دانشگاه قرآن و حدیث، تدوین مقاله‌ها و رساله‌های دکتری در حوزه مباحث حدیثی را از دیگر برکات این دانشگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه قرآن و حدیث، هزاران نفر دانشجو در دوره های حضوری و مجازی در مقاطع مختلف اعم از طلاب و دانشجویان غیر طلبه آموزش داده است.

گفتنی است، در حال حاضر 3300 نفر در دوره‌های حضوری و مجازی شهرهای قم، تهران، اصفهان و مشهد در حال تحصیل هستند.


١٠:٢٣ - دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٧٩٥    /    تعداد نمایش : ٨٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: