اخبار > ارائه ۳۵ رشته محل در دانشگاه قرآن و حدیث

 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث از ارائه ۳۵ رشته محل در این دانشگاه خبر داد.

ارائه ۳۵ رشته محل در دانشگاه قرآن و حدیث

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حجت الاسلام احمد غلامعلی در برنامه گفتگوی ویژه قرآنی که امروز پس از خبر ساعت ۱۰ بامداد از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد گفت: این دانشگاه در سال ۱۳۷۸ تنها با سه رشته و با عنوان دانشگاه علوم حدیث در جوار حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) فعال شد.

وی افزود: این دانشگاه در شعبه تهران، قم و اصفهان در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد و در شعبه مشهد در مقطع کارشناسی ارشد نیز علاوه بر دیگر شعب دانشجو دارد.

وی افزود: نیاز به شناخت مسئله به منظور تولید علم در کشور بسیار ضروری است.

وی اضافه کرد: پس از شناخت صحیح از مسئله باید آن را تحلیل علمی کرد که این از وظایف حوزه و دانشگاه است. معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث با بیان اینکه تعامل حوزه و دانشگاه موجب توسعه کشور خواهد شد گفت: این دانشگاه از دل حوزه برخاسته است و رشته‌های جدیدی که تدوین کرده است در حوزه با استقبال مواجه شده است.

وی افزود: آنچه محتوای آن در حوزه‌ها تدریس می‌شود به صورت ساختاری و چارچوب‌مند در دانشگاه ارائه می‌شود، بنابراین حوزویان از این دروس استقبال می‌کنند.

وی اضافه کرد: رشته‌هایی همچون روانشناسی اسلامی با گرایش مثبت گرا و همچنین تاریخ و سیره اهل بیت (ع) برای مقطع دکتری در حال تدوین در دانشگاه قرآن و حدیث است.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: تولید محتوای مناسب آموزشی در این دانشگاه مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: تاکنون ۶۰ کتاب با مشارکت سمت که یک انتشارات علمی است و همکاری وزارت علوم تولید شده است.
غلامعلی با بیان اینکه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به اهمیت تولید علوم اسلامی واقف است گفت: ۲۲ عنوان کتاب با همکاری دانشگاه قرآن و حدیث و ۱۸ عنوان کتاب با همکاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در وزارت علوم انتشار یافته است.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: نام نویسی در این دانشگاه تا ششم شهریور بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری ادامه دارد.

وی افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالاتشان می‌توانند به نشانی اینترنتی qhu.ac.ir  مراجعه کنند و یا با تلفن ۵۱۲۹۰ تماس بگیرند.
١٠:٠٥ - شنبه ٥ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ١٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٤٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: