اخبار > تکمیل فرم تخفیفات دانشجویی و سهمیۀ ایثارگران

 


  چاپ        ارسال به دوست

تسهیلات ویژه مالی به منظور مساعدت مالی با دانشجویان واجد شرایط با عنوان تخفیفات دانشجویی در نظر گرفته شد.

تکمیل فرم تخفیفات دانشجویی و سهمیۀ ایثارگران

باسمه تعالی

مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث، به منظور مساعدت مالی با برخی گروه‌های دانشجویان اعم از دانشجویان ممتاز، جانبازان و ایثارگران، متکفلین تحت پوشش بهزیستی و سازمان اوقاف و امور خیریه، تسهیلات ویژه‌ای را با عنوان تخفیفات دانشجویی در نظر گرفته است که شرایط بهره‌مندی از این تسهیلات به شرح زیر به اطلاع می‌رسد:

دانشجویان محترمی که جزء یکی از گروه‌های فوق محسوب می‌شوند، لازم است ابتدا آیین‌نامه مالی دانشجویی، به ویژه بند تخفیفات را با دقت مطالعه نموده، سپس تا تاریخ  18 اردیبهشت98 نسبت به ثبت و ارسال الکترونیکی فرم درخواست تخفیف که در منوی آیین‌نامه‌ها و فرم‌ها، بخش فرمها ارائه شده است، اقدام نمایند.

 

·        شرایط تخفیفات ویژه دانشجویان

- ملاک اعمال تخفیفات، تکمیل فرم مذکور توسط دانشجو است. دانشجویان ممتاز دانشگاه که متقاضی بهره‌مندی از تخفیف معدل نیم‌سال قبل هستند، نیاز به تکمیل فرم تخفیف نخواهند داشت. پس از نهایی شدن نمرات هر نیم‌سال، چنانچه معدل نیمسال گذشته بالای 18 باشد، توسط مدیریت آموزش جهت دریافت تخفیف معرفی شده و تخفیف مزبور به صورت خودکار، در نیم‌سال جاری ثبت خواهد شد.

- مطابق با آیین نامه مالی، دانشجویان مشروط در نیم‌سال قبل، (دانشجویانی که معدل نیمسال ایشان کمتر از ۱۲ در مقطع کارشناسی و کمتر از ۱۴ در مقطع کارشناسی ارشد باشد) امکان بهره‌مندی از تخفیف در نیم‌سال تحصیلی جاری را نخواهند داشت.

- تعداد سنوات تحصیلی مجاز برای بهره‌مندی از تخفیف، در مقطع کارشناسی، 8 نیم‌سال و در مقطع کارشناسی ارشد، 4 نیم‌سال است.

- با توجه به تغییر قوانین مربوط به حافظان قرآن کریم، لازم است دانشجویان محترم با مراجعه به بند تخفیفات آیین‌نامۀ مالی دانشجویی، قوانین مربوط به حافظان قرآن کریم را مطالعه و سپس اقدام به تکمیل فرم نمایند.

 

·        شرایط تخفیفات ویژه جانبازان و ایثارگران

- جانبازان عزیز بالای 25 درصد و خانواده‌های ایشان و خانوادۀ محترم شهدا که شهریۀ آن‌ها را بنیاد جانبازان و امور ایثارگران پرداخت می‌کند، لازم است ابتدا شهریۀ نیم‌سال تحصیلی خود را به طور کامل پرداخت نموده و فرم مربوط به سهمیۀ جانبازان و ایثارگران را تکمیل نمایند. بعد از تکمیل فرم، اسامی به صورت گروهی و با درج مبلغ شهریه در هر نیمسال به بنیاد جانبازان و امور ایثارگران ارسال و بر اساس قوانین مربوط به آن سازمان، شهریۀ دانشجو مستقیماً به شماره حساب متقاضی واریز می‌شود. بنابراین دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در پرداخت شهریۀ این دسته از افراد ندارد.

- جانبازان زیر 25 درصد و خانواده‌های محترم تحت تکفل ایشان نیز می‌توانند فرم تخفیف را تکمیل نموده و به همراه مدارک زیر ارسال نمایند تا پس از بررسی‌های لازم، تخفیف برای ایشان لحاظ شود.

1)      معرفی‌نامه از بنیاد جانبازان و امور ایثارگران؛

2)      کپی از صفحات اول و دوم شناسنامه متقاضی (جهت احراز افراد تحت تکفل ایشان).

 

·        شرایط تخفیفات ویژه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد

- دانشجویان محترم تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد لازم است ابتدا شهریۀ نیم‌سال تحصیلی جاری را پرداخت نموده، سپس از طریق سامانۀ جامع ارتباطی دانشجویان (srm)، درخواست گواهی پرداخت شهریۀ خود را ارسال نمایند.

 

·        تذکرات مهم:

- دانشجویانی که هم شرایط تخفیف دانشجویی و هم شرایط تخفیف ویژۀ جانبازان و ایثارگران یا متکفلین بهزیستی و ... را دارند، صرفاً می‌توانند از یکی از تخفیفات فوق استفاده نمایند. بدین معنا که چنانچه از تخفیف ویژۀ جانبازان استفاده نمایند، دیگر مشمول هیچ یک از تخفیفات ویژۀ دانشجویان (اعم از معدل، طلاب و ...) نخواهند بود. لذا می‌بایست پس از بررسی شرایط، صرفاً یک فرم تخفیف را انتخاب و تکمیل نمایند.

توجه: چنانچه دانشجویی، دو فرم تخفیف را تکمیل نماید و مشخصات دانشجو به بنیاد جانبازان و امور ایثارگران جهت دریافت شهریه ارسال شود، فرایند مزبور گواهی پرداخت شهریه محسوب شده و کلیۀ تخفیفات دانشجویی (اعم از معدل، طلاب و ...) ملغی و حذف خواهد شد.

- از ارسال مدارک و مستندات مربوط به اخذ تخفیف، به روش‌های دیگر اعم از ارسال پستی یا الکترونیکی به سایر ادارات مرکز، خودداری و صرفاً از روش اعلام‌شده اقدام نمایید. پس از پایان یافتن مهلت ارسال فرم درخواست تخفیف، امکان ارسال فرم تخفیف وجود ندارد و دکمه ارسال غیر فعال می‌شود.

- برای ارسال مستندات متعدد به صورت پیوست، ابتدا مستندات را در یک پوشه، ذخیره و فشرده (Zip) نمایید. سپس فایل فشرده‌شده را به فرم تخفیف، پیوست نمایید. (تصویر شماره 1)

 

 

(تصویر شماره 1)

·        فرم‌های تخفیف

برای تکمیل فرم تخفیف مقطع کارشناسی اینجا را کلیک کنید.

برای تکمیل فرم تخفیف مقطع کارشناسی ارشد اینجا را کلیک کنید.

برای تکمیل فرم گواهی جانبازان و ایثارگران اینجا را کلیک کنید.

(ثبت اطلاعات در این فرم به منزله درخواست دریافت شهریه از بنیاد و حذف سایر تخفیفات توسط دانشگاه خواهد بود)

 

·        راه‌های ارتباطی

متقاضیان محترم، در صورت بروز هر گونه سؤال و ابهام، می‌توانند ابتدا سؤال خود را از طریق سامانه جامع ارتباطی (srm) و گزینه رسیدگی به موارد ویژه، با کارشناس مالی دانشجویی، مطرح و پاسخ خود را از همان طریق دریافت نمایند. در صورت تداوم ابهام دانشجویان گرامی می‌توانند در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه (ساعت 10 الی 11.30) با شمارۀ 02151290 کلید 31، با کارشناس مالی دانشجویی ارتباط برقرار نمایند.

 

 

مالی ـ دانشجویی

مدیریت اجرایی مرکز آموزش الکترونیکی

دانشگاه قرآن و حدیث


١٤:١٦ - شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٦٩١    /    تعداد نمایش : ٣٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: