اخبار > نگذاریم نهج البلاغه مهجور بماند

 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام سید محمد کاظم طباطبایی در نشست تخصصی "سیر مطالعاتی نهج البلاغه" اظهار کرد: اهمیت نهج البلاغه به گونه ای است که غیرمسلمان ها نیز به آن توجه دارند اما این کتاب ارزشمند در جامعه ما ناشناخته مانده است.

نگذاریم نهج البلاغه مهجور بماندرئیس دانشکده "علوم و معارف حدیث" با اشاره به ضرورت توجه بیشتر مردم به نهج البلاغه، گفت: همه باید بر مطالعه نهج البلاغه اهتمام داشته باشیم و نگذاریم این کتاب ارزشمند مهجور بماند.


به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم حجت الاسلام سید محمد کاظم طباطبایی در نشست تخصصی "سیر مطالعاتی نهج البلاغه" اظهار کرد: اهمیت نهج البلاغه به گونه ای است که غیرمسلمان ها نیز به آن توجه دارند اما این کتاب ارزشمند در جامعه ما ناشناخته مانده است.

وی افزود: زمانی که فرهیختگان با نهج البلاغه ارتباط و آشنایی اندکی داشته باشند طبعا آشنایی سایر مردم با این کتاب مهم، کمتر و کم رنگ تر خواهد بود.

عضو هیئت علمی و استادیار گروه نهج البلاغه دانشگاه"قرآن و حدیث" با بیان اینکه نگارش نهج البلاغه بر اساس ایده های کتب فاخر ادبیات عرب است خاطرنشان کرد: نهج البلاغه دارای سه قسمت و بخش اعظم آن مربوط به خطبه ها است که 65 درصد نهج البلاغه را تشکیل می دهد.

حجت الاسلام طباطبایی تاکید کرد: موضوع پژوهش و کار در زمینه نهج البلاغه نیازمند اقدامات گسترده است و توجه به این امر مهم و ضروری است.

وی با بیان اینکه باید اصل محتوی در نهج البلاغه دیده شود، گفت: نهج البلاغه دارای جذابیتی است که مخاطب را مشتاق و متمایل به خواندن می کند.

 


١٤:١٥ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٤٧٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: