اخبار > فقر علمی و آموزشی باید در سراسر کشور از بین برود

 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی وزارت علوم در همایش یادگیری الکترونیکی :دنیا به سمت آموزش‌های غیرحضوری و مجازی می‌رود

فقر علمی و آموزشی باید در سراسر کشور از بین برودبه گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجتبی شریعتی‌نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در همایش یادگیری الکترونیکی که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: در بخش زیرساخت‌ها ضعف داریم و باید اصلاح کنیم، بهره‌گیری از آموزش الکترونیک به تناسب در کشور کاهش می‌ِیابد و مدیران باید جهت‌گیری را متناسب با جامعه مخاطب انجام دهند که البته ضعف مدیریتی هم داریم و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم همه چیز ایده‌آل باشد، مدیران در حد بضاعت خودشان کار می‌کنند و فرهیختگان باید به مدیران مشورت دهند.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که بیشترین کاربردها در آموزش الکترونیک بین ۱۶ تا ۲۴ سال است و بهره‌برداری دختران از پسران بیشتر است.

شریعتی‌نیاسر ادامه داد: دنیا به سمت آموزش‌های غیرحضوری و مجازی می‌رود و از ۱۰ کشوری که بیشترین نرخ رشد را داشته‌اند هند با ۵۴ درصد رشد و اکراین با ۲۰ درصد رشد در جدول مشاهده می‌شود.

معاون آموزشی وزیر علوم اظهار داشت: باید کاری کنیم که فقر علمی و آموزشی در همه جای کشور از بین برود. بنابراین باید آنتن‌های آموزش مجازی در سراسر کشور جای خود را پیدا کند زیرا آموزش مجازی در رشد اقتصاد به شدت تاثیر دارد.

وی افزود: برای ارائه مجوز رشته‌ها رویکرد انقباضی داشتیم ولی برای مجوز بین رشته‌ای‌ها اینگونه نبوده است و به سمت آموزش مجازی می‌رویم.


١٠:٣٦ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٢٧٧    /    تعداد نمایش : ٨٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: