اخبار > انتخاب واحد نیم‌سال اول تحصیلی 99- 98

 


  چاپ        ارسال به دوست

انتخاب واحد نیم‌سال اول تحصیلی 99- 98

 

 

 

 

 

باسمه تعالی

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی؛ به استحضار دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد می‌رساند، انتخاب واحد نیم‌سال اول تحصیلی 99-98 (ترم 981) در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 23 و 24 شهریورماه 98 انجام خواهد شد.

برنامه

تاریخ

انتخاب واحد

ساعت 10:30 روز شنبه مورخ 23 شهریورماه تا ساعت 24 یکشنبه مورخ 24 شهریورماه

آغاز ترم تحصیلی و شروع کلاسها

30 شهریور 98

حذف و اضافه (برای دانشجویان مقطع کارشناسی)

13 تا 15 مهر 98

نکات آموزشی مقطع کارشناسی:

 1. در صورتی که میانگین(معدل) نمرات دانشجو در یک نیم‌سال تحصیلی کم‌تر از 12 باشد، وضعیت تحصیلی نیم‌سال مشروط ثبت می‌شود. این دانشجویان مطابق آیین‌نامه آموزشی در نیم‌سال بعدی (به غیر از آخرین نیم‌سال تحصیلی)، اجازه انتخاب بیش از 14 واحد درسی را ندارند. در صورت اخذ دروس بیش از 14 واحد، واحدهای اضافی حذف خواهد شد.

 2.  حداقل (کف) تعداد واحد در مقطع کارشناسی در هر نیم‌سال تحصیلی 12 واحد و حداکثر(سقف) تعداد واحد 20 واحد می‌باشد؛ دانشجویانی که با وجود ارائه شدن واحدهای درسی، مجموع واحدهای انتخابی ایشان کمتر از کف تعیین‌شده باشد، انتخاب واحد ایشان تایید نشده و دروس فعال نخواهد شد. بدیهی است دانشجویانی که بیش از سقف تعیین‌شده، اقدام به انتخاب واحد نمایند، دروس مازاد ایشان حذف خواهد شد.

 3. دانشجویانی که معدل ترم قبل ایشان 17 یا بالاتر باشد و دانشجویانی که در ترم فارغ‌التحصیلی قرار دارند، می‌توانند حداکثر تا 24 واحد درسی انتخاب کنند.

 4. مطابق آیین‌نامه آموزشی و هماهنگی صورت‌گرفته با مدیران گروه‌های علمی دانشگاه، دانشجویان ترم آخر و دانشجویان رشته‌های «علوم‌حدیث» و «علوم و معارف‌قرآن» بدون نیاز به رعایت پیش‌نیاز، می‌توانند اقدام به انتخاب واحد نمایند. این دسته از دانشجویان چنانچه با پیام «غیر معتبر بودن درس» مواجه شدند، از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» از کارشناس رشته مربوط پیگیری نمایند.

نکات آموزشی مقطع کارشناسی‌ارشد:

 1. کف تعداد واحد در مقطع کارشناسی ارشد 8 واحد تخصصی و سقف تعداد واحد 14 واحد است. در آخرین نیم‌سال تحصیلی رعایت کف واحد الزامی نیست.

 2. با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی‌ارشد فقط میانگین دروس تخصصی در معدل نیم‌سال و معدل کل محاسبه می‎‌شود، میانگین(معدل) نمرات این درس در هر نیم‌سال تحصیلی نباید کم‌تر از 14 باشد.

 3. دانشجویانی که سنوات تحصیلی ایشان به پایان رسیده است، لازم است سریعاً با کارشناس رشتۀ مقطع کارشناسی ارشد از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» مکاتبه کنند.

 4. دانشجویانی که تا کنون موفق به گذراندن درس سمینار نشده‌اند، می‌بایست برای انتخاب واحد درس متن‌پژوهی اقدام کنند. همان‌گونه که در اطلاعیه‌های قبلی اعلام شده بود، درس متن‌پژوهی شامل دو درس متن‌پژوهی 1 و 2 است که همزمان در یک ترم تحصیلی ارائه خواهند شد.[دانشجویان رشتۀ علوم قرآنی گرایش مستشرقان علاوه بر متن‌پژوهی1 و 2، متن‌پژوهی 3 را نیز باید انتخاب کنند]. درس متن‌پژوهی 1 عبارت است از درس قرائت و درک متون حدیثی 1 و درس متن‌پژوهی 3 عبارت است از درس قرائت و درک متون حدیثی 2. محتوای درس متن‌پژوهی 2 متناسب با نظر استاد مشخص و اطلاع‌رسانی خواهد شد. در صورتی که دانشجویی درس «قرائت و درک متون حدیثی 1» را در مقطع کارشناسی رشتۀ علوم حدیث گذرانده است، می‌تواند به جای آن درس «قرائت و درک متون حدیثی 2» را انتخاب کند.

 5. دانشجویانی که واجد شرایط و متقاضی تغییر شیوه از آموزشی به شیوۀ آموزشی ـ پژوهشی هستند، می‌توانند حداکثر تا روز چهارشنبه 27 شهریور برای ارسال درخواست خود به کارشناس رشته مقطع کارشناسی‌ارشد از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» اقدام کنند. (مناسب است دانشجویان پیش از ارسال درخواست با کارشناس رشته مقطع ارشد مرتبط شوند تا توضیحات لازم پیرامون تغییر شیوه به آنها بیان شود.)

لینک‌های مفید:

 • برای مشاهده لیست دروس ارائه‌شده در ترم 981 مقطع کارشناسی اینجـــــــا و مقطع کارشناسی‌ارشد اینجـــــــا را کلیک کنید. با توجه به اینکه لیست دروس، توسط مدیریت تولید و ارائه تنظیم و اعلام می‌گردد، بدیهی است هر گونه سوال در این زمینه می‌بایست از همکاران مدیریت تولید و ارائه استعلام شود[راههای ارتباطی در صفحه ارتباط با ما ذکر شده است]. نحوه ارسال درخواست برای ارائه دروسی که در لیست دروس ترم 981 نمی‌باشد، طی اطلاعیه‌ جداگانه توسط مدیریت تولید و ارائه در روزهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 •  برای مشاهده برنامه زمان‌بندی آزمونهای مقطع کارشناسی اینجـــــــا و مقطع کارشناسی‌ارشد اینجـــــــا را کلیک کنید. برنامه زمان‌بندی آزمونها توسط اداره آزمون و نمایندگیها آماده شده است.

 • برای ارسال درخواست دروس ارائه نشده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد فقط از طریق فرمهای فعال‌شده توسط مدیریت تولید و ارائه حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 27 شهریورماه اقدام فرمایید.

 • برای اطلاع از وضعیت پیش‌نیازی و جدول سیر ارائۀ دروس اینجـــــــا را کلیک کنید.

 •  برای مشاهدۀ راهنمای انتخاب واحد در سیستم جامع اطلاعات آموزشی ناد اینجـــــــا را کلیک کنید.

 •  دانشجویان گرامی‌ حتماً نکات مربوط به مالی دانشجویی را از اینجـــــــا مطالعه کنید.

 • با توجه به تغییر شماره‌های داخلی کارشناسان رشته، برای ارتباط با ایشان می‌توانید در روزها و ساعت پاسخگویی که در صفحه ارتباط با ما اعلام شده است، ارتباط برقرار نمایید.

کارشناس رشته

نام

روز و ساعت پاسخگویی

شماره تماس

کارشناس رشته مقطع کارشناسی‌ارشد(کلیه رشته گرایشها)

سرکار خانم برین

یک‌شنبه تا چهارشنبه 10 الی 11:30

021-51290 داخلی 11

کارشناس رشته‌ علوم قرآن و حدیث
مقطع کارشناسی

جناب آقای وحید نوذری

یک‌شنبه تا چهارشنبه 10 الی 11:30

021-51290 داخلی 12

کارشناس رشته‌های روانشناسی و علوم و معارف قرآن
مقطع کارشناسی

سرکار خانم خسروی

یک‌شنبه تا چهارشنبه 10 الی 11:30

02151292307

کارشناس رشته‌های فقه و حقوق و علوم حدیث
مقطع کارشناسی

سرکار خانم صمدی

یک‌شنبه تا چهارشنبه 10 الی 11:30

021-51290 داخلی 14

در پناه حق باشید.
 اداره خدمات آموزشی

 


١٥:٠٠ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ١٨١٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٩٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: