اخبار > نمرۀ امتیازی مشاهدۀ جلسات برخی دروس نیم‌سال 972

 


  چاپ        ارسال به دوست

نمرۀ امتیازی مشاهدۀ جلسات برخی دروس نیم‌سال 972

«بسمه تعالی»

 

یکی از وجوه تمایز شیوۀ آموزش الکترونیکی با شیوۀ آموزش حضوری، عدم وجود ارتباط مستقیم با اساتید و حضور دانشجو در کلاس درس است. اما وجود ابزار و امکانات شیوۀ آموزش الکترونیکی، مانع از تبدیل این وجه تمایز به نقطۀ ضعف و کاستی است. ابزار و امکاناتی از قبیل: سامانۀ مشاهدۀ دروس، نرم‌افزار آدوبی کانکت و محتواهای چندرسانه‌ای آموزشی، فضای کلاس‌های درسی را به گونه‌ای نوین، برای دانشجویان مجازی ترسیم نموده است. اما شرط بهره‌گیری صحیح و حداکثری از این شیوۀ آموزشی و امکانات آن، اهتمام دانشجویان نسبت به مشاهدۀ دروس چندرسانه‌ای، شرکت در جلسات آنلاین اساتید و کارشناسان آموزشی است.

به همین منظور، شورای گروه‌های علمی دانشگاه، با هدف تشویق دانشجویان در جهت مشاهدۀ کامل جلسات درسی، در طرحی که به صورت آزمایشی و در خصوص برخی از دروس منتخب رشته‌های مختلف مرکز اجرا می‌شود؛ مقرر نمود که برای دانشجویانی که در نیم‌سال تحصیلی 972، جلسات درسی عناوین دروس تعیین شده را، به طور کامل مشاهده نمایند، 1 نمرۀ امتیازی در نظر گرفته شود. به این ترتیب، در پایان نیم‌سال تحصیلی 972، وضعیت حضور و غیاب دانشجویان بررسی شده و برای دانشجویانی که جلسات درسی منتخب در طرح آموزشی را به طور کامل، مشاهده کرده باشند، یک نمرۀ امتیازی لحاظ خواهد شد. این نمره، توسط کارشناسان آموزشی، در مجموع نمرات دانشجو، محاسبه خواهد شد و نیازی به پیگیری توسط دانشجو نیست.

نکتۀ 1: جهت اطلاع از عناوین دروس منتخب که مشاهدۀ آن دارای نمرۀ امتیازی است، کد دروس نیم‌سال خود را در کادر پایان این اطلاعیه درج نمایید تا از وضعیت مشاهدۀ آن مطلع شوید.

نکتۀ 2: جهت اطلاع از کد درس، به سامانۀ ناد و جدول اطلاعات دروس نیم‌سال جاری خود، یا سیر ارائۀ دروس مراجعه نمایید.

* تذکر مهم:

طبیعی است دانشجویانی که در بازۀ زمانی تعیین شده جهت مشاهدۀ دروس، اقدام به مشاهدۀ کامل جلسات درسی خود نکنند و بیش از 3 جلسه، از مشاهدۀ دروس غیبت داشته باشند، مطابق با قوانین شورای آموزشی، محروم از آزمون تلقی شده و یک هفته پیش از شروع بازۀ آزمون‌های پایان ترم، لیست اسامی این دست از دانشجویان، از طریق سایت مرکز اعلام خواهد شد.

آخرین مهلت مشاهدۀ دروس 10 خرداد 1398

به منظور استعلام وضعیت درس خود در طرح نمرۀ امتیازی مشاهده، ضمن ورود به لینک زیر کد درس را در کادر مربوطه وارد نمایید.

 

 

 

سربلند و سعادتمند باشید

اداره ارائه دروس


١٧:٤٨ - يکشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٦٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: