اخبار > اطلاعیه درخواست تطبیق واحد (معادل سازی دروس) نیمسال 972

 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه درخواست تطبیق واحد (معادل سازي دروس) ترم 972

اطلاعیه درخواست تطبیق واحد (معادل سازی دروس) نیمسال 972


اطلاعیه درخواست تطبیق واحد (معادل سازی دروس) نیمسال 972

 بسم الله الرحمن الرحیم

 با سلام و احترام خدمت دانشجویان گرامی؛ به اطلاع دانشجویان تکمیل ظرفیت ورودی نیمسال 972 می‌رساند که قصد تطبیق واحد (معادل سازی دروس) دارند و تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نداده‌اند، از روز چهارشنبه مورخ 97/12/15 لغایت روز چهارشنبه 97/12/22 فرصت دارند تا درخواست خود را از طریق سامانه جامع ارتباط با دانشجویان (SRM) منوی درخواست‌های آموزشی، زیر منوی تطبیـق واحد ارسال کنند. بدیهی است به درخواست‌هایی که خارج از زمان فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

توجه

·          بازه زمانی ذکر شده آخرین فرصت ارسال درخواست تطبیق واحد برای دانشجویان جدیدالورود (نیم‌سال 972) می‌باشد و در خصوص دانشجویان ورودی‌ نیم‌سال‌های قبل نیز در صورت پیگیری در بازه زمانی مذکور، مساعدت مدیریت آموزش مرکز و تایید گروه‌های آموزشی مربوط این موضوع قابل انجام خواهد بود.

·         ارسال درخواست مجدد برای کلیه دانشجویانی که قبلاً درخواست خود را به صورت مکتوب و یا از طریق سامانه ارتباط با دانشجویان (SRM) ارسال کرده اند و به هر دلیل (ناقص بودن مدارک از جمله ریز نمرات، تاخیر در ارسال درخواست و ...) همچنان تطبیق واحد ایشان انجام نشده است ضروری می باشد.

·         صرفاً دانشجویان جدیدالورود(نیم‌سال 972) که در روز ثبت نام فرم های کاغذی پذیرش تطبیق واحد به همراه اصل ریز نمرات با مهر آموزش دانشگاه محل تحصیل قبلی خود را به صورت حضوری به کارشناس ثبت نام تحویل داده اند و مدارک مربوط به تطبیق واحد ایشان کامل بوده است، نیازی به ارسال مجدد درخواست ندارند.

·         پس از انجام کامل کارها و تایید مدیر گروه آموزشی و وارد شدن نمرات دروس پذیرفته شده تطبیق واحد در سامانه ناد، دانشجویانی که تعداد واحدهای درسی ایشان به زیر کف انتخاب واحد( کارشناسی 12 واحد و کارشناسی ارشد 8 واحد) رسیده باشد می توانند درخواست انتخاب واحد درس و یا دروس مورد نظر خود را که در این نیم سال ارائه شده است از طریق سامانه ارتباط با دانشجویان (SRM) قسمت درخواست رسیدگی ویژه برای کارشناس امور تحصیلی بفرستند تا پس از بررسی و تایید دروس ایشان در در سامانه مشاهده دروس فعال شود. بدیهی است، تمام عواقب ناشی از دیر فعال شدن دروس به عهده دانشجو می باشد.

·         با توجه به تعطیلات پیش رو اولویت زمانی بررسی و انجام امور مربوط، با دانشجویانی می‌باشد که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را در بازه زمانی اعلام شده انجام دهند.

·         قبل از ارسال درخواست، آیین نامه تطبیق واحد را که در زیر آمده است به دقت مطالعه فرمایید.


آیین نامه تطبیق واحد 1397

·          درخواست انجام تطبیق واحد صرفاً در نیم سال اول هر دانشجو قابل پذیرش می باشد، بر این اساس هر دانشجو می بایست درخواست تطبیق واحد خود را برای کلیه دروسی که دارای شرایط مورد اشاره در زیر می باشند، در همان ابتدای تحصیل (نیم سال اول)، طبق این اطلاعیه پیگیری کند.

·          نمرات دروس گذرانده شده دانشجو در مقاطع تحصیلی یکسان حداقل 12 و از مقاطع تحصیلی پایین‌تر به بالاتر 14 باشد.

·         در مقطع ‌ارشد علاوه بر تطبیق دروس در مقطع تحصیلی یکسان فقط دروس جبرانی قابل تطبیق از مقطع  پایین‌تر می باشد . (درس روش تحقیق و پایان‌نامه نویسی قابل تطبیق نیست مگر دانشجویانی که قبلا این درس را در مقطع کارشناسی ارشد مجازی گذرانده باشند. همچنین دروس پیش‌نیاز بسته به نظر گروه قابل تطبیق است)

·          دروس گذرانده شده قبلی از نظر تعداد واحد درسی کمتر از تعداد واحد درسی دوره جدید نباشد.

·          بیش از 5 سال از پایان آخرین نیمسال تحصیلی وی تا زمان پذیرش در موسسه آموزش عالی جدید نگذشته باشد. در غیر این صورت دروس عمومی با حداقل نمره 14 و سایر دروس با حداقل نمره 16 گذرانده شده باشد.

·         حداقل نمره قبولی برای تطبیق دروس مقطع ارشد 14 و مقطع کارشناسی 12 است. (برای دانشجویانی که در دانشگاه قران و حدیث تحصیل کرده‌اند نمره تفاوت دارد و برای کارشناسی نمره 10 و کارشناسی ارشد ۱۲ است)

·          سرفصل‌ها و محتوای آموزشی دروس گذرانده شده قبلی با سرفصل ها و محتوای واحدهای مشابه در رشته جدید مطابقت داشته باشد (تشخیص آن به عهده گروه های آموزشی است.)

·          دانشجو نهایتا تا روز چهارشنبه مورخ 97/12/22 موظف به ارائه اصل ریزنمرات تایید شده خود به کارشناس تطبیق واحد مرکز می‌باشد این فرصت قابل تمدید نیست.

·          شرط پذیرش واحدهای ارائه شده در نیمسال اول در صورتی است که دانشجو تا زمان مشخص شده فرایند تطبیق واحد را تکمیل کرده باشد.

·          به ازای هر 20 واحد درسی معادل سازی و پذیرفته شده، یک نیمسال و کسری از واحدهای باقی مانده که از 12 واحد کمتر نباشد نیز یك نیمسال از مدت مجاز تحصیل کسر می‏‌گردد.

·          نمرات دروس پذیرفته شده از دانشجو در محاسبه میانگین نیمسال محسوب نمی‌شود ولی در محاسبه میانگین کل دانشجو محسوب خواهد شد.

·          دانشجو موظف است به ازای هر واحد درسی پذیرفته شده، 5 درصد شهریه ثابت یک نیمسال همان ورودی را (بدون لحاظ تخفیف‌ها) پرداخت نماید.

·          معدل نیمسال تطبیق واحد تأثیری در تخفیف برای نیمسال بعد ندارد.


نحوه ارسال درخواست تطبیق واحد:

1.  ابتدا فرم پذیرش واحد را از آدرس ذیل دریافت و مانند نمونه فرم پر شده تکمیل نمایید:

فرم پذیرش تطبیق واحد

نمونه فرم پذیرش تطبیق واحد تکمیل شده

2.  از برگه های ریزنمرات و فرم پذیرش واحد که قبلا تکمیل کرده اید، اسکن تهیه و به یک فایل فشرده (زیپ) تبدیل کنید.

تذکر:

·         ریز نمرات باید دارای تاریخ ، کامل ، خوانا و دارای مهر اصلی باشد.

·         به درخواست‌های ناقصی که فاقد پیوست (اسکن ریز نمرات و فرم درخواستو خارج از بازه زمانی مقرر شده باشد رسیدگی نمی‌شود.

·         فرم درخواست را با توجه به سیر ارائه و سرفصل دروس مقطع و رشته خود تکمیل فرمایید.

3. برای مشاهده سرفـصل دروس اینــجا و سـیر ارئه دروس اینـــجا را کلیک کنید.

4. برای ورود به سامانه ارتباط با دانشجویان (Srm) اینــجا را کلیک کنید.

5. به درخواست خود فایل فشرده که قبلا تهیه نموده اید، پیوست و درخواست خود را ارسال کنید.

6. اصل ریزنمرات را در اسرع وقت به آدرس ذیل تحویل دهید:

کارشناسی ارشد: قم، بلوار پانزده خرداد، چهار راه نوبهار، بعد از شهرک جهاد، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث، دانشگاه قرآن و حدیث ـ مرکز آموزش الکترونیکی. کد پستی: 3714854913 . صندوق پستی: 371951139 کارشناس امور تحصیلی ارشد: سرکار خانم برین

 شماره تماس:51290-021 داخلی 4

ساعات پاسخگویی: روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه ساعت 10 تا 12

کارشناسی: شهرری، ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، دانشگاه قرآن و حدیث مرکز آموزش الکترونیکی. صندوق پستی: 18735477 – کد پستی: 1876943116کارشناس امور تحصیلی کارشناسی: جناب آقای نوذری

شماره تماس:51290-021 داخلی 121

ساعات پاسخگویی: روزهای دوشنبه، چهار شنبه ساعت 10 تا 12

با آرزوی موفقیت

اداره خدمات آموزشی

 

 


١١:٣٨ - چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١٦٦٢    /    تعداد نمایش : ١٢٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: