اخبار > استاد دکتر محمدمهدی اصفهانی، درگذشت

 


  چاپ        ارسال به دوست

استاد دکتر محمدمهدی اصفهانی، درگذشت

استاد دکتر محمدمهدی اصفهانی، استاد بی‌نظیر تواضع، اخلاق و اخلاص رییس مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب دانشگاه علوم پزشکی تهران درگذشت.

مرحوم دکتر محمدمهدی اصفهانی بنیانگذار و مسئول راه اندازی و اجرای دوره میان رشته ای «علوم حدیث، اخلاق و آداب پزشکی»  و مدرس دوره های آزاد «آیین بهداشت و تندرستی در اسلام» در  دانشگاه قرآن و حدیث بود.

اصفهانی از پژوهشگران برجسته در زمینه پژوهش‌های«قرآن و سلامت» است که افزون بر ۴۵ کتاب در زمینه‌های گوناگون به رشته تحریر درآورد و سال گذشته نیز به عنوان چهره برتر قرآنی وزارت بهداشت در حوزه پژوهش انتخاب شد.

رئیس گروه برنامه‌ریزی علوم پزشکی، معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛ سرپرست مرکز تحقیقات علوم قرآن، حدیث و طب؛ مشاور وزیر بهداشت در امور طب اسلامی؛ عضو: بورد طب سنتی، بورد اخلاق پزشکی، بورد تاریخ علوم پزشکی؛ کمیته های اخلاق پزشکی و اخلاق در پژوهش‌های پزشکی، بازشناسی، مقدمه نویسی و احیا کتب و رسائل مرتبط با طب سنتی و طب اسلامی متجاوز از ۱۹۰۰ مورد از مهم‌ترین فعالیت‌های این استاد دانشگاه است.

از دیگر دستاوردهای محمدمهدی اصفهانی می‌توان به دریافت جایزه جشنواره آموزشی شهید مطهری(۱۳۸۸)؛ جایزه استاد نمونه کشوری(۱۳۹۰)؛ جایزه اخلاق پزشکی در چهاردهمین جشنواره ابن سینا(۱۳۹۱) اشاره کرد


٠٩:٠٢ - شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٧


معصومه آقچه لو
1396/02/06 23:49
0
0
تسلیت به تمامیم دانشجویان وخانو.ده محترم ایشان
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: