اخبار > دریافت کد تخفیف 25 درصدی نورمگز، نورلایب و نورشاپ

 


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه تخفیف عضویت دانشجویان مرکزآموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث در کتابخانه و مقالات و فروشگاه دیجیتال نور تا 15 بهمن99 فراهم شد.

دریافت کد تخفیف 25 درصدی نورمگز، نورلایب و نورشاپ

 

ارائه تخفیف عضویت دانشجویان مرکزآموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث در کتابخانه و مقالات و فروشگاه دیجیتال نور تا 15 بهمن99 فراهم شد. 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث، براساس هماهنگی های صورت گرفته میان دانشگاه قرآن و حدیث با مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، تسهیلات تخفیف عضویت دانشجویان مرکزآموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث در کتابخانه، مقالات و فروشگاه دیجیتال نور فراهم شده است.

بر این اساس دانشجویان می‌توانند با وراد کردن شماره دانشجویی، می توانند نسبت به دریافت کد تخفیف 25 درصدی عضویت در پایگاه‌های نورمگز و نور لایب از طریق تکمیل فرم اقدام نمایند.


در زیر معرفی اجمالی از سایت‌های نورمگز و نورلایب آمده است.

 

درباره نورمگز

پایگاه مجلات تخصصی نور از مجموعه پایگاه های مركز تحقیقات كامپیوتری علوم اسلامی است که وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی علوم انسانی و اسلامی را بر عهده دارد.

بر كسی پوشیده نیست كه امروزه مجلات - به ویژه در حوزه موضوعات تخصصی - به یکی از مهمترین ابزارهای تولید، عرضه، نقد و استفاده از علوم تبدیل شده‌اند.

با ورود اینترنت به عرصه اطلاع رسانی علمی، این كاركرد ابعاد گسترده‌تری یافته و این امكان فراهم شده است تا بسیاری از مجلات نیز با به کار گیری ابزار جدید به شکلی نو و کارآمدتر در اختیار محققان قرار گیرند.

در همین راستا شبکه جهانی نور وابسته به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی از سال 1377 اقدام به عرضه مجلات مربوط به علوم اسلامی و علوم انسانی بر روی پایگاه حوزه نمود. استقبال کاربران از یك سو و قابلیتهای روز افزون مورد نیاز متخصصان مراجعه کننده از سوی دیگر، این شبكه را بر آن داشت تا با راه اندازی «پایگاه مجلات تخصصی نور» پاسخگوی این نیاز باشد.

آنچه در این پایگاه عرضه شده است حاصل تلاش بی وقفه همکاران ما در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور از مهرماه سال 1384 تا کنون میباشد.

نشانی نورمگز: https://www.noormags.ir/

 

در باره نور لایب

برترین پایگاه کتابخانه دیجیتال علوم اسلامی و انسانی

پایگاه کتابخانه دیجیتال نور، در راستای تسهیل امر پژوهش و ترویج علوم اسلامی به عرضه محتوای کتاب به همراه جستجو و امکان دانلود در فضای مجازی می پردازد

 

پيشينه

تا کنون بخش عظيمي از منابع و متون اصلي علوم اسلامي در این مرکز با موضوعات گوناگون و متنوع در قالب نرم افزارهاي مختلف عرضه شده است. در همين راستا مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي نور در شهر مقدس قم و با توجه به پیشینه نرم افزارهای مختلف ارایه شده و پایگاه های کتابخانه ای مانند پایگاه مجلات تخصصی، در سال ۱۳۸۶ به منظور دسترسي سريع و آسان محققان و پژوهشگران به منابع علمی و پژوهشي با هدف عرضه کتاب هاي تخصصي حوزه علوم اسلامي و انساني بر روي شبکه جهاني اینترنت، اقدام به راه اندازي پايگاه کتابخانه ديجيتال با امكانات پژوهشي و قابلیت های متنوع تحقیقاتی در سال ۱۳۸۷ بصورت اولین نسخه آزمایشی پایگاه را راه اندازی کرد و در سال ۱۳۸۸ به صورت رسمی پایگاه کتابخانه دیجیتال افتتاح شد.

این پایگاه تاكنون، ۳۰,۰۰۰ عنوان کتاب تخصصي بیش از ۵۰.۰۰۰ جلد در زمینه علوم اسلامی، و در موضوعاتي همچون: « علوم قرآن و تفسير، علوم حديث، ادعيه و زيارات، نهج البلاغه، كلام و فلسفه، جغرافيا، تاريخ و سيره، فقه، اصول، اخلاق و عرفان، ادبيات و منطق، فرق و مذاهب اسلامي و... را ارایه نموده است.

 

معرفی پایگاه

در طراحی این پایگاه، قابلیت‌های مفید پژوهشی و منحصر به فرد موجود در نرم‌افزارهای مرکز، و نیز قابلیت‌های فراوان مخصوص به شبكه كه حتي در نرم‌افزارها قابل دست‌یابی نبوده است، مانند پروژه های پژوهشی محققان، قفسه های کتابخانه شخصي کاربر، نمایه های موضوعات و... در نظر گرفته شده است.

کلیه کتاب های موجود به صورت متن تایپ شده و با درج فرمت های تخصصی در پایگاه قابل مشاهده است؛ و در کنار متن تایپی این کتاب ها نیز تمامی صفحات کتاب اسکن شده و محققان می توانند تصویر نسخه اصلی صفحه مورد نظر خود را مشاهده نمایند.

وب سرويس بودن پايگاه كتابخانه دیجیتال این قابلیت را فراهم نموده است تا این پایگاه خدمات متقابلی را به سایر کتابخانه ها و یا نرم افزارهای دیگر بدهد که از این منظر پايگاه كتابخانه دیجیتال نور را در بین پایگاه های کتابخانه ای اسلامی را منحصر به فرد می کند.

نشانی نورلایب: https://www.noorlib.ir/view/fa/default

 

 

 


١٥:١٢ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: