اخبار > مراسم بزرگداشت هفته معلم در پردیس تهران برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت هفته معلم در پردیس تهران برگزار شد

مراسم بزگداشت هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری روز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه با حضور حضرت آیت الله ری شهری، رییس دانشگاه قرآن و حدیث و جمعی از مسئولان و استادان این دانشگاه در پردیس تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس تهران حضرت آیت الله ری شهری در این مراسم طی سخنانی با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت هفته معلم اظهار کرد: هفته معلم فرصت بسیار خوبی است که هم دانشجویان با وظایف خود نسبت به استاد آشنا شوند و هم معلمین به وظایفی که نسبت به دانشجویان دارند آگاهی یابند .

وی با استناد به فرازی از مناجات شعبانیه « الهی لم یکن لی حول فانتقل به عن معصیتک الّا فی وقت ایقظتنی لمحبتک» گفت : انس با خداوند  آن کیمیایی است که می تواند همه رذایل اخلاقی را از انسان دور کند و همه فضایل اخلاقی را برای انسان بدست آورد.

رییس دانشگاه قرآن و حدیث در ادامه افزود : مهمترین وظیفه ای که معلم نسبت به دانشجو دارد بخصوص در مجموعه دارالحدیث و دانشگاه قرآن و حدیث که وابسته  به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) است این است که همه دروس باید در جهت تربیت دانشجوی بهتر و برتر و ممتاز و خدمتگذار به نظام مقدس اسلامی باشد.

حضرت آیت ا.. ری شهری تصریح کرد: برخورد و تدریس معلم در دانشگاه قرآن و حدیث با بهره گیری از تائیر قرآن و حدیث باید به گونه ای باشد که دانشجو با خداوند انس بیشتری پیدا کند و مطالب درسی در قالب هایی ارایه شود که دانشجو را به طرف انس با خداوند هدایت کند.

وی دربخش پایانی سخنان خود مهمترین مسأله جامعه بشری را بیماری غفلت از یاد خدا دانست و در ادامه افزود: اگر این بیماری درمان شود همه رذایل اخلاقی و اجتماعی درمان می گردد.

خاطر نشان می شود پیش از سخنان آیت الله ری شهری رییس دانشگاه قرآن و حدیث، استادان پردیس تهران نظرات خود را در رابطه با مسائل آموزشی پردیس تهران مطرح کردند.

همچنین در این مراسم از استادان برتر پردیس تهران و بویژه از تلاشهای آقای عبدالرسول عبایی ، استاد پیشکسوت پردیس تهران که چندی است دچار بیماری شده است تجلیل شد.

تصاویر:

 

١٢:١٨ - يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٣٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: