اخبار > بازدید مسئولان دانشگاه قرآن و حدیث از مرکز نور

 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین دکتر بهرامی: مقدمه و گام اول ایجاد پرونده حدیث برای تمام روایات شیعه، پایگاه جامع الاحادیث است که نزدیک به چهارصد هزار روایت شیعی را در خود جای داده است.

بازدید مسئولان دانشگاه قرآن و حدیث از مرکز نور

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث به نقل از نورسافت، حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی قائم مقام ریاست دانشگاه قرآن و حدیث به همراه تعدادی از مدیران دانشگاه قرآن و حدیث، ضمن حضور در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و بازدید از نمایشگاه تولیدات آن مرکز، با محصولات متنوع تولیدشده در مرکز نور و برنامه‌های در دست کار آن، آشنا شدند.

در ادامه این بازدید و در جلسه‌ای که با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین بهرامی رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین مسعودی ضمن اظهار خرسندی از فراهم شدن این دیدار و حضور در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، به معرفی برخی اقدامات موسسه دارالحدیث پرداخت.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به قم و بازدید از مؤسسه دارالحدیث در سال 74 و تأکید ایشان مبنی بر ایجاد شناسنامه احادیث و تجمیع تمامی اطلاعات مربوط به هر حدیث، افزود: با توجه به تجربه فنی و پژوهشی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، ما می‌توانیم این موضوع را به عنوان یک پروژه مشترک تعریف نموده تا بخشی از کار توسط مرکز نور به سرانجام برسد.

حجت الاسلام و المسلمین مسعودی همچنین اذعان داشت که خدمات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ارزان و قابل دسترس است و نرم‌افزارهای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی همواره یکی از مهمترین ابزارهای پژوهش در دست محققان دارالحدیت بوده و هست.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر بهرامی، رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان، توضیحی جامع پیرامون انواع فعالیت‌های حدیثی مرکز نور ارائه نموده و یکی از پروژه‌های مهم جاری در مرکز را ایجاد پرونده حدیث برای تمام روایات شیعه برشمرد و افزود: مقدمه و گام اول این پروژه، پایگاه جامع الاحادیث است که نزدیک به چهارصد هزار روایت شیعی را در خود جای داده است و مجموعه‌ای از امکانات مورد نیاز یک محقق و حدیث پژوهش را ارائه نموده است. ایشان افزود: ان‌ شاء الله در گام‌های بعدی، مجموعه روایات را گسترش داده و دیگر امکانات مورد نیاز محققان را به این پایگاه اضافه خواهیم نمود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه، طرفین برای انجام پروژه‌های مشترک اعلام آمادگی نموده و برای هم‌افزایی بیشتر، هماهنگی لازم برای برگزاری جلسات کارشناسی انجام شد.١٠:٥٩ - دوشنبه ١٩ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٢١    /    تعداد نمایش : ٧٣٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: