اخبار > برگزاری دورۀ ویژۀ «ثار الله»

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دورۀ ویژۀ «ثار الله»

«اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ»

 

حادثه نزدیک است! اهل کاروان قدم در راهی می‌گذارند که بازگشتی نخواهد داشت، اما دل و جان خود را به قافله‌سالار سپرده‌اند که ایمان دارند پایان راه او، سراسر عشق است و رستگاری ...

آنجا که تمامِ زمین است و آن روز که کلَّ یوم، آنجا که شبه پیامبری به میدان رفت و مرکبِ بی‌سوارش بازگشت؛ آنجا که آسمان، به خون شش ماهه‌ای گلگون شد و امید مادری نا امید؛ آنجا که دست و مشک و سقا یکباره بر زمین افتاد و چشمِ دخترکان بر درگاه خیمه‌ها خشکید؛ انبوه صداست که به گوش می‌رسد، صدای العطش کودکان، ناله‌های مادران داغ‌دیده، برادر که برادر را می‌خواند، صدای چکاچک شمشیرها و نفیر نیزه‌ها ... و در ازدحام این صداها، نوایی رساتر از هر صدایی به گوش می‌رسد:

«آیا کسی هست که مرا یاری کند؟!»

این نوای غریبانۀ حسین است که پس از هر حادثه بانگ برمی‌آورد. هم او که به یک اشاره‌اش تمام کائنات یاری‌اش می‌کردند. فریاد یاری‌اش، دعوت به هدایت بود، اما افسوس که آنجا چشم‌ها کور و گوش‌ها کر بود.

و اکنون پس از گذشت صدها سال، همچنان نوایِ «أنا الحق» حسین در گوش فلک طنین‌انداز است. حقانیت و مظلومیت حسین است که هنوز پس از سالیان، رخت عزا بر تن‌ها می‌پوشاند و اشک‌ها را جاری می‌سازد. اما این سیاهی و این جوشش اشک‌ها، چقدر توأم با شعور است؟

حسین برای زنده نگه‌داشتن دین به پا خاست، به راستی اگر آن روز در معرکۀ نور و ظلمت حضور داشتیم، به قدر شش ماهه‌اش یاری‌اش می‌کردیم؟! مگر نه اینکه هر روز عاشورایی دیگر است؟ امروز برای یاری حسین و زنده نگه داشتن نهضت او چه خواهیم کرد؟ آیا ما به قدرِ زنان و کودکانی که با یقین قلبی، همراهِ حسین به مسلخ عشق رفتند، او را می‌شناسیم؟! که مشکل از آنجا شروع شد که امت محمد (ص)، قبلۀ راستین را گم کردند و غم‌انگیزترین حادثۀ کربلا، آن بود که غفلت‌زدگان، امام خود را نشناختند!

حال که بار دیگر رخت عزای حسین را به تن می‌کنیم، فرصتِ آن است که شورِ حسینی‌ را که در دل‌هامان داریم با شعور و شناخت سرور و مولایمان همراه کنیم. باشد که در کارزار همیشگی خیر و شر، راه راستین را برگزینیم و همراه حقیقت باشیم.

برگزاری دورۀ ویژۀ ثار الله به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان

ثبت نام از 20 شهریور 97

راهنمای ثبت نام در دورۀ ویژۀ ثارالله

لینک ثبت نام در سامانۀ رایادین

 

آموزش‌های آزاد مرکز آموزش الکترونیکی

دانشگاه قرآن و حدیث

 

 

 

 

 

 


٠٧:٠٠ - دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٦٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٧٧١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: