اخبار > اطلاعیه انتخاب واحد نیم‌سال دوم تحصیلی 99-98

 


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه انتخاب واحد نیم‌سال دوم تحصیلی 99-98

 

 

 

 

 

باسمه تعالی

با سلام و عرض ادب؛

به استحضار دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد می‌رساند، انتخاب واحد نیم‌سال دوم تحصیلی 99-98 (ترم 982) در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 12 و 13 بهمن‌ماه 98 انجام خواهد شد.

برنامه

تاریخ

انتخاب واحد

ساعت 10 روز شنبه مورخ 12 بهمن‌ماه تا ساعت 24 یکشنبه مورخ 13 بهمن‌ماه

شروع مشاهده دروس

26 بهمن 98

حذف و اضافه (برای دانشجویان مقطع کارشناسی)

5 تا 7 اسفندماه 98

 

نکات مهم

 - به دلیل اعلام‌نشدن نمرات در بازۀ انتخاب واحد، امکان بررسی انتخاب واحد دانشجویان (عدم رعایت پیش‌نیازی دروس، عدم رعایت کف و سقف انتخاب واحد و...) توسط کارشناسان رشته وجود ندارد. در این مرحله دروس انتخابی در سامانه جامع آموزشی (Naad) به صورت مشروط، در سامانه مشاهده دروس (LMS) فعال خواهند شد. به محض نهایی‌شدن نمرات و ورود اطلاعات در کارنامه دانشجویان، انتخاب واحد دانشجویان توسط کارشناسان رشته در سامانه جامع آموزشی (Naad) بررسی خواهد شد. در این مرحله دروسی در سامانه مشاهده دروس (LMS) فعال می‌شوند که در  سامانه جامع آموزشی (Naad) تایید توسط آموزش شده باشند. دانشجویان می‌توانند لیست نهایی انتخاب واحد خود را پس از بازۀ حذف و اضافه در سامانه جامع آموزشی (Naad) مشاهده کنند. دقت شود لیست دروس در سامانه جامع آموزشی (Naad) با دروس فعال‌شده در سامانه مشاهده دروس (LMS) یکی باشد. در صورت مغایرت حتما از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» با کارشناس رشتۀ خود ارتباط برقرار کنند.

 - دانشجویانی که نقص مدارکشان را برطرف نکرده‌اند اجازۀ انتخاب واحد نخواهند داشت. پیرو اطلاع‌رسانی قبلی، عواقب این مهم به عهدۀ دانشجویان است. برای پیگیری این مشکل با کارشناس بایگانی مرتبط شوید.

برخی نکات مهم آموزشی مقطع کارشناسی:

 1. در صورتی که میانگین(معدل) نمرات دانشجو در یک نیم‌سال تحصیلی کم‌تر از 12 باشد، وضعیت تحصیلی نیم‌سال مشروط ثبت می‌شود. این دانشجویان مطابق آیین‌نامۀ آموزشی در نیم‌سال بعدی (به غیر از آخرین نیم‌سال تحصیلی)، اجازه انتخاب بیش از 14 واحد درسی را ندارند. در صورت اخذ دروس بیش از 14 واحد، واحدهای اضافی حذف خواهد شد.

 2.  حداقل (کف) تعداد واحد در مقطع کارشناسی در هر نیم‌سال تحصیلی 12 واحد و حداکثر(سقف) تعداد واحد 20 واحد می‌باشد؛ دانشجویانی که با وجود ارائه شدن واحدهای درسی، مجموع واحدهای انتخابی ایشان کمتر از کف تعیین‌شده باشد، انتخاب واحد ایشان تأیید نشده و دروس فعال نخواهد شد. بدیهی است دانشجویانی که بیش از سقف تعیین‌شده، اقدام به انتخاب واحد کنند، دروس مازاد ایشان حذف خواهد شد.

 3. دانشجویانی که معدل نیم‌سال قبل ایشان 17 و بالاتر باشد و دانشجویانی که در نیم‌سال فارغ‌التحصیلی قرار دارند، می‌توانند حداکثر تا 24 واحد درسی انتخاب کنند.

برخی نکات مهم آموزشی مقطع کارشناسی‌ارشد:

 1. کف تعداد واحد در مقطع کارشناسی ارشد 8 واحد تخصصی و سقف تعداد واحد 14 واحد است. در آخرین نیم‌سال تحصیلی رعایت کف واحد الزامی نیست.

 2. با توجه به اینکه در مقطع کارشناسی‌ارشد فقط میانگین دروس تخصصی در معدل نیم‌سال و معدل کل محاسبه می‎‌شود، میانگین(معدل) نمرات این درس در هر نیم‌سال تحصیلی نباید کم‌تر از 14 باشد.

 3. مطابق آیین‌نامه وزارت علوم، سنوات مجاز تحصیلی در مقطع کارشناسی‌ارشد 4 نیم‌سال است. دانشجویانی که سنوات تحصیلی مجاز ایشان به پایان رسیده، لازم است برای پیگیری صدور مجوز سنوات از مسئولین مربوطه، با کارشناس رشتۀ خود از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» مکاتبه کنند.

 4. دانشجویانی که پیشتر با درخواست تغییر شیوۀ آنان به آموزشی ـ پژوهشی موافقت و به آنها اعلام شده است، لازم است درخواست خود را برای انتخاب واحد پایان‌نامه در ترم 982 حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 23 بهمن‌ماه از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» ارسال کنند. در غیر این صورت وضعیت آموزشی آنان به منزلۀ انصراف از تحصیل لحاظ خواهد شد.

 5. دانشجویانی که واجد شرایط و متقاضی تغییر شیوه از آموزشی به آموزشی ـ پژوهشی هستند، می‌توانند حداکثر تا روز چهارشنبه 23 بهمن‌ماه برای ارسال درخواست خود از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» اقدام کنند. (مناسب است دانشجویان پیش از ارسال درخواست با کارشناس رشته مقطع ارشد رشته خود مرتبط شوند تا توضیحات لازم پیرامون تغییر شیوه به آنها بیان شود.)

مطالب و لینک‌های مفید:

 • لیست دروس قابل ارائه در ترم 982 به همراه فرم ارسال درخواست برای ارائۀ درس، متعاقباً طی اطلاعیه‌ای توسط مدیریت تولید و ارائۀ دروس اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 • دانشجویانی که ترم 982 آخرین نیم‌سال تحصیلی آنهاست و دروس باقی‌ماندۀ ایشان ارائه نشده است، لازم است از طریق «سامانه جامع ارتباط با دانشجویان SRM» منوی «درخواست رسیدگی ویژه» حداکثر تا روز جمعه مورخ 25 بهمن‌ماه اقدام به ارسال درخواست برای ارائۀ دروس باقی‌مانده کنند. بدیهی است فقط درخواست دانشجویان ترم آخر از طریق مذکور بررسی خواهد شد.(مابقی دانشجویان می‌بایست از طریق فرمی که توسط مدیریت تولید و ارائه فعال خواهد شد اقدام کنند.) به درخواستهای خارج از بازه رسیدگی نخواهد شد.

 • تاریخ برگزاری آزمونها نیز توسط ادارۀ آزمون و نمایندگیها طی اطلاعیه‌ای متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید تاریخ آزمون هر درس، در سامانۀ ناد وارد خواهد شد و ملاک و معیار تاریخ آزمون هر درس، تاریخی است که در آن سامانه درج می‌شود.

 • برای اطلاع از وضعیت پیش‌نیازی و جدول سیر ارائۀ دروس اینجـــــــا کلیک کنید.

 •  برای مشاهدۀ راهنمای انتخاب واحد در سیستم جامع اطلاعات آموزشی ناد اینجـــــــا کلیک کنید.

 • برای ارتباط با کارشناسان رشته می‌توانید در روزها و ساعت پاسخگویی که در صفحه ارتباط با ما اعلام شده است، ارتباط برقرار کنید. بدیهی است در روز شنبه مورخ 12 بهمن‌ماه، کارشناسان رشته به دلیل برگزاری انتخاب واحد دانشجویان پاسخگویی تلفنی در ساعت 10 تا 11:30 خواهند داشت.

 • همچنین برای مشاهدۀ تقویم آموزشی در ترم 982 به بخش رویدادهای آموزشی در قسمت تقویم در صفحه اصلی سایت مرکز مراجعه کنید.

 

در پناه حق باشید.
 ادارۀ خدمات آموزشی 

 


١١:١٥ - يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٣١٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: