اخبار > اطلاعیه ثبت نام و انتخاب رشته در مقطع کارشناسی + راهنمای تصویری

 


  چاپ        ارسال به دوست

ثبت نام پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع کارشناسی تا 25 مرداد 96 تمدید شد.

اطلاعیه ثبت نام و انتخاب رشته در مقطع کارشناسی + راهنمای تصویری

 

 

ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کارشناسی (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) از میان برادران و خواهران به شیوه مجازی (غیر حضوری)  در رشته های علوم قرآن و حدیث و فقه و حقوق اسلامی آغاز شد.

 

 


ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت، به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت درگزینش رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث می‌رساند:

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کد رشته محل‌های مربوط از روز چهارشنبه مورخ 96/05/11 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. لذا کلیه داوطلبان و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شریط مندرج در اطلاعیه و دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از روز پنجشنبه مورخ 96/05/19 لغایت چهارشنبه مورخ 96/05/25 به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی  www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حدکثر 50 کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

 

 نکات مهم:

1. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 96/06/31 یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

2. داوطلبان مرد در صورت نداشتن منع نظام وظیفه طبق فایل راهنمای پیوست شماره 1 سازمان سنجش مجاز به ثبت نام  می‌باشند.

3. نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه‌های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می‌باشند ) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

4. مزایای تحصیل در مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث: آشنایی با معارف و علوم قرآن و اهل بیت علیهم السلام، دریافت مدرک رسمی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، گذراندن دوره به صورت کاملا غیرحضوری از طریق شبکه اینترنت و یا لوح های فشرده دروس، امکان برگزاری آزمونها در بیش از 50 حوزه آزمون داخل و خارج از کشور، استفاده از معافیت تحصیلی برای داوطلبان برادر و امکان تحصیل همزمان در دیگر مراکز یا رشته‌های آموزش عالی از جمله مزایای تحصیل در مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث می‌باشد. 

5. در این مرحله کلیه داوطلبانی که قبلا در آزمون سراسری سال 1396 ثبت نام نموده بودند (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده و یا نبوده‌اند) نیز مي‌توانند ثبت نام نمایند.

6. جهت ثبت نام و تحصیل در دانشگاه قرآن و حدیث و تحصیل به شیوه مجازی (تحصیل از طریق اینترنت) در مرکز آموزش الکترونیکی، عناوین و کد رشته‌های زیر را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند:

 

کد رشته محل

عنوان رشته

ظرفیت پذیرش

جنس پذیرش

جمع تعداد پذیرش

گروه آزمايشی علوم انسانی

گروه آزمايشی علوم تجربی

گروه آزمايشی علوم رياضی و فنی

25718

 علوم قرآن و حدیث

 

  120

 

  60

 

20
 

زن و مرد

200

25719

فقه و حقوق اسلامی 

72

36

12

زن و مرد

120

 

7. اعلام نتایج، دهه دوم شهریور ماه سال جاری و از طریق سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد.


تکالیف‌، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اینترنتی

داوطلب‌ متقاضي‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) باید یکایک‌ اقدامات‌ زیر را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد.

1. مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش.

2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان و مطالعه آن.

3. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا كتبی واقعی و معدل كل و يا معدل كتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نام، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می‌گردد.

4. تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.

5. ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (96/05/19 لغایت 96/05/23).

6. با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله منحصراً به روش اینترنتی انجام می‌پذیرد، لذا کلیه داوطلبان لازم است اطلاعات مندرج کارت اعتباری ثبت نام شامل: شماره سریال ثبت نام و رمز ورود را برای انجام امور بعدی (مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی و مشاهده کارنامه)، به دقت نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است پس از تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته، کد پیگیری 16 رقمی خود را نیز یادداشت نمایند. این کد 16 رقمی، پس از پایان مراحل مختلف ثبت نام و انتخاب رشته توسط سیستم به داوطلبان ارائه خواهد شد. به داوطلبان توصیه می‌شود از تقاضانامه ثبت‌نامی نهایی خود که بر روی آن کد پیگیری درج شده، پرینت تهیه نمایند.

 

تذکرات مهم:

 الف) داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1396 شركت نموده و مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و يا غايب جلسه آزمون بوده‌اند، منحصراً مجاز به انتخاب رشته‌های تحصيلی به روش پذيرش با اعمال سوابق تحصيلی می‌باشند و در صورت درج كدرشته محل‌های رشته‌هايی كه نمره آزمون در آن تأثير دارد، اجازه تأييد و ادامه مراحل انتخاب رشته اينترنتی به آنان داده نخواهد شد و می‌بايست در همان مرحله نسبت به حذف كدرشته‌های مربوط، از اولويت‌های انتخابی خود اقدام نموده و سپس مراحل بعدی را ادامه دهند.

ب) داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1396 شركت ننموده و متقاضی شركت در اين مرحله از پذيرش رشته‌های درج شده در دفترچه بر اساس سوابق تحصيلی می‌باشند، لازم است ابتدا با پرداخت هزينه مربوط برای هر يک از گروههای آزمايشی مبلغ 200000 ریال نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده و با تكميل فرم تقاضانامه ثبت نامی نسبت به درج كدرشته محل‌های انتخابی خود بر اساس اولويت و علاقمندی در فرم انتخاب رشته اقدام نموده و در پايان شماره پرونده 7 رقمی و كدپيگيری 16 رقمی خود را از سيستم دريافت نمايند.

پس مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان، برای تهیه کارت اعتباری (پرداخت مبلغ 200.000 (دويست هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام و دريافت كارت اعتباری(سريال ثبت نام پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي (مرداد 96) ) و داشتن یکی از کارتهای بانکی عضو شتاب و رمز دوم اینترنتی برای این داوطلبان الزامی می‌باشد.

 

در این اطلاعیه نکات کلی و چکیده جهت ثبت نام آورده شده و رجوع به اطلاعیه سازمان سنجش و دفترچه راهنمای انتخاب رشته مندرج در سایت سازمان سنجش ملاک عمل می‌باشد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام می توانند با شماره های زیر و در زمان‌های تعیین شده تماس حاصل نمایند:


شنبه تا پنجشنبه: ساعت 8 الی 16تماس با شماره 09352951290

 

 

راهنمای تصویری:

 

      لینک سازمان سنجش آموزش کشور
 

 

 


لینک خرید سریال ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی(مرداد96) 12رقمی

 


 

 

 

 

 

 

 ١٦:٤٩ - شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٦١٣    /    تعداد نمایش : ٤٤٥٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: