اخبار > دانشگاه قرآن و حدیث زمینه ساز تربیت مشاوران متعهد است

 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور به همراه جمعی از مسؤلان این سازمان، عصر چهارشنبه 11 دیماه با حضور در دانشگاه قران و حدیث با قائم مقام رئیس دانشگاه و مسؤلان ارشد دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

دانشگاه قرآن و حدیث زمینه ساز تربیت مشاوران متعهد است

رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور:

 دانشگاه قرآن و حدیث زمینه ساز تربیت مشاوران متعهد است

آقای دکتر حاتمی با بیان نیازهای جامعه در حوزه علوم روانشناختی بر لزوم گسترش رشته های دانشگاه قران و حدیث در این عرصه تاکید کرد و گفت: رشته های روانشناسی اسلامی دانشگاه قران و حدیث زمینه ساز تربیت مشاوران متعهد است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دارالحدیث، رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور به همراه جمعی از مسؤلان این سازمان، عصر چهارشنبه 11 دیماه با حضور در دانشگاه قران و حدیث با قائم مقام رئیس دانشگاه و مسؤلان ارشد دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

آقای دکتر حاتمی، رشته های ارائه شده در دانشگاه قرآن و حدیثی را مطابق با نیازهای جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان نظام روانشناسی برای ارائه مجوز به فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی دانشگاه قران و حدیث آمادگی دارد.

وی با اشاره به رویکرد مردم به مشاوره تصریح کرد: دیدگاه جامعه امروز به مشاوره تغییر کرده  و رویکرد مردم به روانشناسی و مشاوره، برای ما هم فرصت است، هم تهدید.

رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور افزود: باید با تعامل دستگاه های مسول، روانشناسی و مشاوره جدی گرفته شود و انجمن روانشناسی اسلامی نیز تشکیل شود.

پیش از سخنان رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور قائم مقام رئیس دانشگاه قرآن و حدیث، به معرفی این دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه قرآن وحدیث رتبه اول را در میزان قبولی فارغ‌التحصیلان کارشناسی در مقطع ارشد داراست

حجت الاسلام و المسلمین مسعودی این دانشگاه وابسته به موسسه علمی-فرهنگی دارالحدیث است که کار خود را از سال ۷۹ در شهر ری با عنوان دانشکده علوم حدیث آغاز کرد و پس از سال‌ها فعالیت به دانشگاه قرآن و حدیث ارتقا یافت.

وی افزود: در حال حاضر مرکزیت دانشگاه در قم و در کنار پژوهشگاه قرآن و حدیث و موسسه دارالحدیث است و شعبه‌ای در شهر ری مشهد و اصفهان نیز دارد.

حجت الاسلام مسعودی با اشاره به اینکه تاکنون 14 هزار دانشجو در دو بخش مجازی و حضوری این دانشگاه پذیرای علوم حدیث بوده اند افزود: اولین کتابخانه تحخصصی حدیث در این دانشگاه قرار دارد  و در طراحی و اجرای برخی رشته از جمله روانشناسی مثبت گرا اولین هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی غلامعلی رئیس مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه قرآن و حدیث، با بیان اینکه دانشکده مجازی قرآن و حدیث به عنوان اولین دانشکده مجازی در کشور است که در سال 1383  راه اندازی شده گفت: در حال حاضر سه دانشکده علوم و معارف قرآن، علوم و معارف حدیث و علوم و معارف اسلامی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 30 نمایندگی داخلی و 55 کشور دنیا آزمون های بخش مجازی فعالیت می کنند.

وی گفت: انتشار 70 عنوان کتاب آموزشی ، 21 رشته تحصیلی و برگزاری سی دوره آموزشی برای ده هزار نفر از دیگر فعالیت های دانشگاه قرآن و حدیث است.

حجت الاسلام و المسلمین پسندیده عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث نیزبا تأکید بر قوت دانشجویان خروجی رشته روانشناسی این دانشگاه، دلیل آن را چهار چیز دانست:

دقت در انتخاب دانشجو با شیوه مصاحبه، دقت در انتخاب اساتید، تقویت برنامه درسی، پیوستگی بخش پژوهش دارالحدیث با بخش آموزش.

این جلسه همزمان با اقامه اذان مغرب خاتمه یافت.


١٤:٥٩ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٥٣    /    تعداد نمایش : ١٣٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: